Tajna misja Marcina Simińskiego. Debiutancki singiel finalisty "Szansy na sukces"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 16:12
20 maja br. oficjalną premierę miał debiutancki utwór Marcina Simińskiego pt. "Moja tajna misja". Pochodzący z Nowogardu wokalista znany jest szerszej publiczności z programu "Szansa na sukces". 
Marcin Simiński
Marcin SimińskiFoto: Agencja Forum

Posłuchaj
08:35 2021_05_27 13_24_02_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Marcin Simiński z utworem "Moja tajna misja" (Muzyczna Jedynka)

 

"Moja tajna misja" została nagrana w lutym w podszczecińskim studiu nagraniowym Stobno Records. Kompozytorem muzyki do utworu jest gitarzysta rockowy Jarosław Chilkiewicz, autorem tekstu - Marek Dutkiewicz, współtwórca tekstów m.in. do piosenek Budki Suflera. - Jestem szczęśliwy, że Marek zgodził się na współpracę i napisanie tekstu do mojego debiutanckiego singla - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Simiński. 

źródło: Marcin Simiński/Youtube

Teledysk do utworu rejestrowany był m.in. nad Jeziorem Nowogardzkim. Rockowej ballady można słuchać również na platformach streamingowych. 

Występ w "Szansie na sukces" 

W listopadzie ubiegłego roku Marcin Simiński zaprezentował się na scenie programu "Szansa na sukces. Opole 2021". Wokalista zmierzył się z twórczością Romualda Lipki. Interpretacją utworu "Aleją Gwiazd" wywalczył sobie zwycięstwo i dołączył do grona finalistów, którzy walczyli o udział w koncercie Debiutów na KFPP w Opolu w 2021 roku. - To była przygoda, której nie zapomnę do końca życia - przyznaje gość audycji. - Nie wygrałem Debiutów wprost, ale nie zamierzam z tego rezygnować i chciałbym się do nich zgłosić w tym roku. Od komisji zależy, czy znajdę się wśród wykonawców - dodaje. 

***

Marcin Simiński pochodzi z Nowogardu. Na co dzień jest redaktorem naczelnym lokalnego "Dziennika Goleniowskiego". Koncertuje z nowogardzkim zespołem coverbandowym - The Past System Songs. Zdarza mu się również śpiewać na różnych imprezach okolicznościowych. 

Zobacz także: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Marcin Simiński (dziennikarz, wokalista)

Data emisji: 27.05.2021 r. 

Godzina emisji: 13.20

mat. prasowe/ans

Czytaj także

"Przywołujemy najstarsze pieśni tradycyjne". Dagadana o nowym albumie

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 16:07
Polsko-ukraiński zespół Dagadana od lat koncertuje na całym świecie. Teraz jednak przyszedł na premierę nowej płyty zatytułowanej "Tobie". - Na warsztat wzięliśmy pieśni życzeniowe, które są dobrze znane głównie na wschodzie Polski i bardzo dobrze w całej Ukrainie i na Białorusi – mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dagmara Gregorowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chciałem być" w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Niezwykły koncert ku pamięci Krzysztofa Krawczyka

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 16:40
- 30 maja b.r. w Opolu odbędzie się uroczysty koncert poświęcony Krzysztofowi Krawczykowi. Różni wielcy wykonawcy będą śpiewać jego przeboje - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wokalista Ryszard Rynkowski. 
rozwiń zwiń