Katarzyna Żak o koncercie z piosenkami Jerzego Wasowskiego: miałam tremę

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 13:19
Katarzyna Żak przyznaje, że z ostatnimi koncertami występowała rok temu. Dlatego ten koncert był dla niej przeżyciem, bo inaczej występuje się, kiedy artysta daje serię koncertów, a inaczej, kiedy była między nimi duża przerwa. - Była trema, była - mówi.
Katarzyna Żak
Katarzyna ŻakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Katarzyna Żak PR 1200 d.jpg
Katarzyna Żak o płycie: zastanawiałam się, czym mogę zaskoczyć widzów

Przerwę Katarzyna Żak wykorzystała na przygotowanie i opracowanie mniej znanych piosenek Jerzego Wasowskiego. To spośród nich zostanie wybrany materiał na nową płytę. Tak się złożyło, że koncert zbiegł się z rocznicą urodzin Jerzego Wasowskiego (31.05.1913), a koncert miał być swego rodzaju papierkiem lakmusowym, jak publiczność przyjmie kompozycje.


Posłuchaj
14:43 2021_06_01 13_19_13_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Katarzyna Żak o piosenkach Jerzego Wasowskiego (Muzyczna Jedynka)

 


printscreen kasia zak 1200.jpg
Katarzyna Żak: kobiety potrafią mówić o miłości

Nagranie piosenek zaproponowała Katarzynie Żak Fundacja Wasowskich, czyli Grzegorz i Monika Wasowscy. Piosenkarka przyznaje, że sama nie miałaby odwagi zająć się tymi utworami. - Bo to jest strasznie trudna muzyka, a pan Grzegorz sam mi powiedział, że to nie są łatwe i proste pioseneczki - wyjaśnia. Podkreśla, że Grzegorz i Monika Wasowscy byli na jej koncercie piosenek Agnieszki Osieckiej i spodobała się im jej interpretacja. Dlatego zapytali, czy piosenkarka nie chciałaby się zmierzyć z twórczością Jerzego Wasowskiego. - Na początku się przestraszyłam i powiedziałam "nie", ale przyszła pandemia i postanowiłam podjąć to wyzwanie, najwyżej się nie uda - mówi.

Katarzyna Żak, jako aktorka i piosenkarka, przyznaje, że dla niej trudniejsze jest zaśpiewanie piosenki niż zagranie jednej z ról w serialu "Ranczo". - Piosenka musi być dla mnie opowieścią i ja sobie to układam w głowie, wymyślam sobie historię do tych piosenek - zdradza tajniki pracy.

Rozmowa została poprzedzona i zakończona piosenkami w wykonaniu Katarzyny Żak.

Katarzyna Żak – temat/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Katarzyna Żak (aktorka, piosenkarka)

Data emisji: 1.06.2021 r. 

Godzina emisji: 13.19

ag


Czytaj także

Katarzyna Żak: mogę zagrać zahukaną bibliotekarkę i kobietę-demona

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 18:51
- Koncert "Bardzo śmieszne piosenki" to jest takie moje dziecko od niedawna - w "Muzycznej Jedynce" Katarzyna Żak opowiada o swoim najnowszym recitalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Żak: aktorkę odkryła we mnie pani od matematyki

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 13:00
Zawodowo Alina Krawczyk z "Miodowych lat" i Solejukowa z "Rancza", a prywatnie - żona aktora Cezarego Żaka. Katarzyna Żak w rozmowie z Jolantą Fajkowską opowiedziała o swoich doświadczeniach aktorskich, a także muzycznych.
rozwiń zwiń