Harlem pracuje nad nowym krążkiem. Jaworski: to będzie bardzo poważna zaczarowana płyta

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 16:05
Zespół Harlem wraca z nową piosenką zatytułowaną "Mazurski Wiatr". - Ten utwór powstał z prawdziwej, niekłamanej miłości do mojej małej ojczyzny, czyli do Warmii i Mazur - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof "Dżawor" Jaworski. Kiedy możemy się spodziewać całego nowego albumu?
Krzysztof Jaworski, gitarzysta zespołu Harlem
Krzysztof Jaworski, gitarzysta zespołu HarlemFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

pejski szymon forum 1200x660.jpg
Szymon Pejski – "Jak tu żyć". Letnia piosenka z przekazem
Posłuchaj
08:06 2021_06_09 14_23_22_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Zespół powoli szykuje się do siódmego krążka studyjnego. - Płyta tworzy się, bardzo pięknie się wykuwa i już widać horyzont - mówi Krzysztof Jaworski (Muzyczna Jedynka)

Harlem od lat świetnie porusza się w wielu gatunkach. Z jednej strony Krzysztofa Jaworskiego fascynuje blues, z drugiej grupa nie boi się popowych melodii czy też country rocka. Teraz Harlem możemy usłyszeć w najnowszym singlu "Mazurski Wiatr".

- Z tą piosenką związanych jest dużo fajnych emocji (…). Niesiemy ze sobą to nasze słońce i myślę, że jest to dobry czas na to. Na świecie powstają różne piosenki i jest wiele takich, w których kocha się swoją wybrankę czy oddaje się miłość drugiej osobie, a tu zdarzyło się trochę inaczej… Ten utwór powstał z prawdziwej, niekłamanej miłości do Ziemi, ludzi i do mojej małej ojczyzny, czyli do Warmii i Mazur - komentuje Krzysztof Jaworski.

Źródło: Harlem/"Mazurski Wiatr"

Wolność od zawsze

Siedzibą Harlemu jest Olsztyn, natura zaś zawsze była ważna dla całego zespołu. Harlem w swoich utworach od lat niesie powiew wiatru we włosach, jak również wolność w sztuce i muzyce.

- Ta wolność przejawia się przez różne sytuacje, ludzi, bezpieczeństwo i przez to, że jesteśmy gdzieś u siebie i jest nam z tym pięknie. Wtedy jesteśmy wolni, myślimy inaczej i inaczej kreujemy naszą rzeczywistość. To właśnie chciałem napisać w tych słowach. Jest to miejsce, w którym otwieram swoje serce jeszcze inaczej. Mamy piękną Polskę oraz swoje cudne miejsca, a moje miejsce jest tutaj - twierdzi Krzysztof Jaworski.

Kiedy nowa płyta?

Zespół powoli szykuje się do siódmego krążka studyjnego. - Płyta tworzy się, bardzo pięknie się wykuwa i już widać horyzont. To są przede wszystkim takie momenty, kiedy na pewno wiem, że dobijamy do brzegu - przyznaje Krzysztof Jaworski.

Gość Jedynki dodaje, że zespół zamyka czteroletni okres pracy nad nowym albumem. - To będzie bardzo poważna płyta, która po prostu będzie zawierała czary. Nie wiem jeszcze kiedy wyjdzie, ale mamy nadzieję, że w tym roku kalendarzowym. Pandemia już raz nas zaskoczyła, dlatego w tej chwili nie można jakby wróżyć z kuli - słyszymy.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Krzysztof "Dżawor" Jaworski (zespół Harlem)

Data emisji: 9.06.2021

Godzina emisji: 14.23

DS

Czytaj także

"To ma być impuls do rozmowy". Jacek Cygan i Magdalena Siemion o wyjątkowym utworze

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 16:22
Ten utwór ma zachęcić ludzi do solidarności, wzajemnego szacunku i jedności ponad podziałami. - Jak państwo posłuchacie tych artystów, to zobaczycie, że oni dają tam swoją duszę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Cygan, autor tekstu do piosenki "Spotkajmy się w rozmowie". Inspiracją dla tego muzycznego projektu było nauczanie i myśli Jana Pawła II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program stypendialny dla młodych talentów. Dubik: mamy wybitną kadrę profesorską

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 21:46
- Ten program stypendialny skierowany jest do najwybitniejszej młodzieży muzycznej z całej Polski. Prowadzimy właśnie nabór do drugiej edycji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jakub Dubik, wiolonczelista i pomysłodawca e-Banku Talentów. W jaki sposób można zgłosić się do tego projektu?
rozwiń zwiń