"Warto wcisnąć ten gaz". Michał Szczygieł o debiutanckim albumie

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 15:05
Już w ten piątek Michał Szczygieł wyda swój debiutancki album "Tak jak chcę". - Traktuję to trochę, jak kompilację, ponieważ zebrałem numery od 2017 roku. W ten sposób zamykam pewien etap - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Michał Szczygieł. Co dokładnie usłyszymy na jego najnowszym krążku?
Michał Szczygieł w Muzycznej Jedynce
Michał Szczygieł w "Muzycznej Jedynce"Foto: Polskie Radio

pejski szymon forum 1200x660.jpg
Szymon Pejski – "Jak tu żyć". Letnia piosenka z przekazem
Posłuchaj
09:43 2021_06_16 13_21_53_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Tuż przed premierą płyty ukazał się singiel "Noga na gaz", który jest zapowiedzią debiutanckiego albumu Michała Szczygła (Muzyczna Jedynka)

- To był czas, kiedy też uczyłem się robić numery, a na dobrą sprawę większość albumu powstała od początku 2020 do maja 2021. Jest to duży przekrój, ale największy progres, wydaje mi się, że zaliczyłem w ostatnim roku - komentuje Michał Szczygieł.

Źródło: Michał Szczygieł/"Noga na gaz"

Reggae czy pop?

Michał Szczygieł pracę nad płytą potraktował jako naukę muzycznego show biznesu, muzyki i tworzenia utworów. - Nie zamierzam na tym poprzestawać, bo też widzę wiele rzeczy i aspektów, w których trzeba dalej dążyć do coraz lepszej wprawy oraz profesjonalizmu. Będę to robił - twierdzi gość Jedynki.

Mimo że Michał Szczygieł uwielbia reggae, na albumie nie pojawiają się utwory związane stricte z tym gatunkiem. Będą jednak jego pewne elementy, takie jak sposób śpiewania czy rytmy gitarowe. Artysta postanowił pójść w trochę innym kierunku.

- Ciężko mnie dokładnie zdefiniować, jaką muzę robię i to mnie bardzo cieszy. Czuję, że po prostu to jest pop, który daje poczucie tego, że może tu być wiele rzeczy z różnych gatunków i dalej jest jakby dobrze. Pop łączy w sobie - uważa Michał Szczygieł.

Singiel z "Nogą na gaz"

Tuż przed premierą płyty ukazał się singiel "Noga na gaz", który jest zapowiedzią albumu "Tak jak chcę".

- To jest historia tego, że już można trochę wziąć wdech i delikatnie zrobić, co się chce tak naprawdę. Rozumiem to też w taki sposób, że u mnie ruszają koncerty i jadę w trasę. Dla mnie to moment, kiedy trzeba się rozpędzać i po tym czasie stagnacji związanej z COVID-19, warto po prostu wcisnąć ten gaz i może nadrobić pewne rzeczy, a o innych przypomnieć - wyjaśnia Michał Szczygieł.

Jak dodaje, w ostatni weekend zagrał już pierwszy koncert po długiej przerwie, zaś w tym roku planuje przynajmniej kilkanaście występów.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Michał Szczygieł (piosenkarz)

Data emisji: 16.06.2021

Godzina emisji: 13.21

DS

Czytaj także

"To ma być impuls do rozmowy". Jacek Cygan i Magdalena Siemion o wyjątkowym utworze

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 16:22
Ten utwór ma zachęcić ludzi do solidarności, wzajemnego szacunku i jedności ponad podziałami. - Jak państwo posłuchacie tych artystów, to zobaczycie, że oni dają tam swoją duszę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Cygan, autor tekstu do piosenki "Spotkajmy się w rozmowie". Inspiracją dla tego muzycznego projektu było nauczanie i myśli Jana Pawła II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program stypendialny dla młodych talentów. Dubik: mamy wybitną kadrę profesorską

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 21:46
- Ten program stypendialny skierowany jest do najwybitniejszej młodzieży muzycznej z całej Polski. Prowadzimy właśnie nabór do drugiej edycji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jakub Dubik, wiolonczelista i pomysłodawca e-Banku Talentów. W jaki sposób można zgłosić się do tego projektu?
rozwiń zwiń