Camille Thomas w Filharmonii Łódzkiej. Przytocki: to wielka i wspaniała artystka

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 15:42
- W tę sobotę kończymy sezon i jednocześnie… otwieramy furtkę na przyszłość, ponieważ będzie to pierwszy koncert otwierający artystyczną rezydencję wybitnej wiolonczelistki Camille Thomas - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Przytocki, dyrektor artystyczny Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.
Camille Thomas
Camille ThomasFoto: CHRISTIAN HARTMANN / Reuters / Forum

Marek Napiórkowski1200.JPG
"Przez całe życie sympatyzował z jazzem". Napiórkowski o Zbigniewie Wodeckim
Posłuchaj
02:34 Jedynka/Muzyczna Jedynka - 17.06.2021 Paweł Przytocki Zdaniem Pawła Przytockiego francusko-belgijska wiolonczelistka wniesie do życia muzycznego Filharmonii Łódzkiej dużo świeżości (Muzyczna Jedynka)

W sobotę (19.06) w Filharmonii Łódzkiej odbędzie się koncert symfoniczny "Voice Of Hope" na zakończenie sezonu artystycznego, będący jednocześnie inauguracją rezydencji artystycznej Camille Thomas. Jest to pierwsza w historii wiolonczelistka, która podpisała kontrakt z Deutsche Grammophon.

- Tę wspaniałą artystkę miałem okazję poznać rok temu. Zagraliśmy już wspólny koncert i zaproponowała mi właśnie rezydencję w Filharmonii Łódzkiej. Będzie ona trwała praktycznie do sierpnia przyszłego roku. Z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej zagramy łącznie pięć koncertów - opowiada Paweł Przytocki.

Źródło: Camille Thomas/Voice of Hope - Fazil Say "Never Give up" (Trailer) with English & German subtitles

To ma być głos nadziei

Zdaniem gościa Jedynki francusko-belgijska wiolonczelistka wniesie do życia muzycznego Filharmonii Łódzkiej dużo świeżości.

- Będzie to bardzo ciekawy sezon z wielką, wspaniałą i niezwykle wrażliwą artystką. Czekamy z dużym zainteresowaniem i napięciem, ponieważ jest to dla nas ogromne wyzwanie. Ten koncert będzie jakby powtórzeniem repertuaru z płyty, która nosi tytuł "Voice Of Hope", czyli niejako jest to głos nadziei, żebyśmy szczęśliwi rozpoczęli następny sezon, a ten kontynuowali bez żadnych obostrzeń i bez żadnego zamknięcia - zauważa Paweł Przytocki.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość: Paweł Przytocki (dyrektor artystyczny Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinstein)

Data emisji: 17.06.2021 

Godzina emisji: 13.42

DS

Czytaj także

"Płyta jest po prostu bardzo swojska". Arek Kłusowski o nowym albumie

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 17:00
- Chciałbym grać muzykę dla ludzi, aby śpiewali te piosenki i żeby one wchodziły im w głowę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Arek Kłusowski. Album "Lumpeks" jest zapowiedzią nowego rozdziału w karierze tego artysty. Skąd wziął się pomysł na taki tytuł?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Zastępa prezentuje debiutancki album "Nie żałuję"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 17:03
21 maja 2021 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu młodej wokalistki - Natalii Zastępy - pt. "Nie żałuję". Materiał na płytę powstawał na przestrzeni ostatnich trzech lat w różnych studiach nagraniowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Żak o koncercie z piosenkami Jerzego Wasowskiego: miałam tremę

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 13:19
Katarzyna Żak przyznaje, że z ostatnimi koncertami występowała rok temu. Dlatego ten koncert był dla niej przeżyciem, bo inaczej występuje się, kiedy artysta daje serię koncertów, a inaczej, kiedy była między nimi duża przerwa. - Była trema, była - mówi.
rozwiń zwiń