XIII Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy. Wolsztyński: w tym roku koncert będzie miał wyjątkowy charakter

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 16:50
Już za kilka dni Bydgoszcz zamieni się w miasto polskiej piosenki. 22 czerwca 2021 r. w Operze Nova o godz. 19.00 rozpocznie się XIII Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca bicie". 
Andrzej Zaucha
Andrzej Zaucha Foto: PAP/Krzysztof Świderski

Camille Thomas Forum 1200.jpg
Camille Thomas w Filharmonii Łódzkiej. Przytocki: to wielka i wspaniała artystka

Wyjątkowy koncert 

W tym roku koncert będzie miał wyjątkowy charakter ze względu na przypadającą 30. rocznicę śmierci artysty. Usłyszą Państwo znane i lubiane utwory z repertuaru A. Zauchy w wykonaniu m.in.: Małgorzaty Ostrowskiej, Michała Szpaka, Kasi Moś, Kuby Badacha, Dominiki Jaszczyńskiej, Michała Kaczmarka oraz Pawła Wolsztyńskiego.


Posłuchaj
04:34 Jedynka/MJ Zaucha Festiwal 17.06.2021.mp3 Przed nami XIII Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy (Muzyczna Jedynka)

 

Dodatkowo pojawią się również z ciekawymi interpretacjami utworów patrona Festiwalu goście z zagranicy. - Wszyscy artyści wystąpią z towarzyszeniem katowickiego bandu na czele z Pawłem Tomaszewskim - mówi na antenie radiowej Jedynki Krzysztof Wolsztyński. 

Koncert Galowy poprowadzą dziennikarze muzyczni Maria Szabłowska i Paweł Sztompke. Patronat nad wydarzeniem objął Program 1 Polskiego Radia. 

Finaliści 13. edycji 

Pięcioro finalistów 13. Festiwalu "Serca bicie" 22 czerwca zawalczy o Złotą, Srebrną i Brązową Nagrodę Andrzeja Zauchy. Wejście do ścisłego finału wyśpiewali sobie: Adela Konop, Rafal Kozok, Mikołaj Macioszczyk, Grzegorz Margas, Marta Słociak-Wiszniewska. 

- Po ostatniej naszej edycji było bardzo dużo zgłoszeń. Wyłoniliśmy piątkę, żeby wrócić do tradycyjnej formy finału i oni będą walczyć o nagrody - informuje gość audycji. 

 ***

Andrzej Zaucha urodził się 12 stycznia 1949 w Krakowie, zmarł 10 października 1991 w Krakowie. Polski wokalista jazzowy i piosenkarz, także saksofonista altowy i perkusista, instrumentalista, aktor, z zawodu zecer. Był muzycznym samoukiem.

W 1971 związał się z zespołem Anawa, z którym nagrał LP Anawa. W latach 1973-1979 śpiewał i grał w zespołach rozrywkowych za granicą. Od 1980 występował solo w muzyce. Współpracował z jazzmanami, m.in. z Jarosławem Śmietaną, Michałem Urbaniakiem i Janem Ptaszynem Wróblewskim, oraz z zespołami jazzu tradycyjnego Old Metropolitan Band jako perkusista, Beale Streer Band i Playing Family jako wokalista.

 MTJ Wytwórnia Muzyczna/Youtube 


Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość: Krzysztof Wolsztyński (pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca bicie")

Data emisji: 17.06.2021 r.

Godzina emisji: 14.29

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

Paulina Wróblewska: piosenki Andrzeja Zauchy są ponadczasowe

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 15:56
Paulina Wróblewska została laureatką 12. Festiwalu Piosenek Andrzeja Zauchy "Serca bicie", który odbył się w Bydgoszczy. Konkursowi towarzyszył również przegląd piosenek śpiewanych kiedyś przez Andrzeja Zauchę w wykonaniu czołowych polskich wykonawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Płyta jest po prostu bardzo swojska". Arek Kłusowski o nowym albumie

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 17:00
- Chciałbym grać muzykę dla ludzi, aby śpiewali te piosenki i żeby one wchodziły im w głowę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Arek Kłusowski. Album "Lumpeks" jest zapowiedzią nowego rozdziału w karierze tego artysty. Skąd wziął się pomysł na taki tytuł?
rozwiń zwiń