Paweł Tur w labiryntach

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 13:22
Jeszcze rok temu Paweł Tur powiedziałby o sobie, że jest gitarzystą. - Ale wydaje mi się, że teraz tak mocno wokalnie się rozwijam, że stawiam na równi gitarę i śpiew - mówi w "Muzycznej Jedynce", w której zaprezentował swoją najnowszą piosenkę "Labirynty".
Paweł Tur
Paweł TurFoto: materiały prasowe

PAWEŁ TUR.jpg
Paweł Tur w tęsknocie za wiosną

Paweł Tur opowiada, że na gitarze gra niemal od dziecka, bo już mając sześć lat, zdecydował, że chce zrobić karierę piosenkarza. W 2020 roku ukazała się jego płyta "Wilk", która - jak twierdzi - została przyjęta bardzo dobrze. - Między wokalistą i gitarzysta stawiam znak równości - podkreśla.


Posłuchaj
09:37 2021_06_18 13_22_27_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Paweł Tur z piosenką "Labirynty" (Muzyczna Jedynka)

 


Kasia Moś 1200 forum.jpg
"Moniuszko 200". Kasia Moś: muzyka klasyczna była w naszym życiu od maleńkości

Muzyk nagrał z zespołem Centrala 57 nagrał 10 płyt. - Ale jako solista jestem debiutantem i cały czas się uczę - przyznaje. Podkreśla, że gra obecnie w innym klimacie muzycznym, bardziej popowym i odkrywa go na nowo. Wcześniej grał muzykę bluesowo-rockową, albo mocno rockową. Jednak z czasem doszedł do wniosku, że grając rock przestał się rozwijać. - A ja chciałem iść w inne dźwięki, bo ja lubię eksperymentować, lubię szukać - wyjaśnia.

Paweł Tur opowiada o wypadku samochodowym, który przerwał jego karierę muzyka sesyjnego, a który ledwie co przeżył. Rok dochodził do siebie. Jeszcze w szpitalu próbował grać na gitarze i może dzięki takim ćwiczeniom połamana ręka zrosła się bez powikłań. 

Paweł Tur Official/Youtube

Czytaj także:

***
Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Zbigniew Zegler

Gość: Paweł Tur (wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 18.06.2021 r. 

Godzina emisji: 13.22

ag

Czytaj także

"Patrzymy ufnie do przodu". Lider zespołu IRA o nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 16:27
IRA właśnie powraca z dwunastą płytą studyjną. - Patrzymy ufnie do przodu, myśląc o jutrze i o tym, że musi ono przynieść coś dobrego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym albumie zatytułowanym "Jutro" lider zespołu Artur Gadowski. Jak mija czas pandemii dla tej popularnej formacji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reedycja albumu Urszula & Jumbo. "Dzięki nowej technologii brzmi dużo lepiej"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 15:50
Urszula, która niebawem będzie świętować 40-lecie pracy artystycznej wydaje reedycję swoich kultowych płyt. 4 czerwca 2021 do serwisów cyfrowych trafiła reedycja, czyli odświeżony piąty, studyjny album Urszula & Jumbo, wydany po raz pierwszy w Polsce w 1992 roku. 
rozwiń zwiń