"Powinniśmy zatrzymać się na chwilę i odpocząć". Lanberry z wakacyjną dedykacją

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 15:20
- Ten numer miał być głębokim oddechem od chaosu, który nas otacza i od tego, co nas naprawdę nieźle zgnębiło już przed ten drugi rok - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Lanberry. Czy jej najnowsza piosenka "Od zaraz" będzie wakacyjnym przebojem?
Lanberry w Muzycznej Jedynce
Lanberry w "Muzycznej Jedynce"Foto: Daniel Szablewski / Polskie Radio

urszula kasprzak jedynka 1200x660.jpg
Reedycja albumu Urszula & Jumbo. "Dzięki nowej technologii brzmi dużo lepiej"
Posłuchaj
12:52 2021_07_02 13_19_52_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Lanberry: po prostu kocham kontakt z ludźmi podczas koncertów. To jest absolutnie bezcenne (Muzyczna Jedynka)

Lanberry odlicza już dni do gali wręczenia Fryderyków, która odbędzie się 5 sierpnia. - Nie mogę się doczekać. To jest wyjątkowy dzień, to jest święto muzyki - przyznaje. Artystka została nominowana w czterech kategoriach: Albumu roku pop, Utworu roku, Kompozytora roku oraz Autora roku.

Źródło: Lanberry/"Od zaraz"

Piosenka na wakacje

W międzyczasie Lanberry nagrała nowy utwór zatytułowany "Od zaraz". - To nie jest zwiastun kolejnej płyty, tylko po prostu nowość ode mnie z wakacyjną dedykacją - twierdzi Lanberry.

Piosenkarka chciała przemycić w nim myśl, że wakacje sprzyjają byciu "tu i teraz bez zbędnych obciążeń". Dlatego jej zdaniem, w tym czasie powinniśmy na chwilę się zatrzymać i po prostu odpocząć.

Lanberry skomponowała muzykę do tego utworu wspólnie z Cameronem Warrenem. - To jest świetny kompozytor i producent z Wielkiej Brytanii. Kiedy wybrałam się do niego do Londynu, napisaliśmy wspólnie tę piosenkę, w oryginale nosiła tytuł "Together". Mam nadzieję, że kiedy pisałyśmy polski tekst z Moniką Wydrzyńską z Linii Nocnej, to przekazałyśmy te bardzo optymistyczne, pozytywne założenie, że jest o wiele fajniej, kiedy wszyscy jesteśmy razem - wyjaśnia.

Co z koncertami?

Lanberry przygotowuje się do wakacyjnych występów na scenie. - Mam nadzieję, że w te wakacje będzie dużo muzyki. Mam plany koncertowe, chociaż jeszcze bardzo minimalne. Mam też wrażenie, że całkowite odmrożenie jest jeszcze daleko przed nami, ale rzeczywiście coś się klaruje, jeśli chodzi o sierpień. Na pewno dam znać w social mediach, gdzie, jak i co… Na pewno nie mogę doczekać się powrotu na plenerowe koncerty, to będzie dla mnie święto - zdradza.

- Po prostu kocham kontakt z ludźmi podczas koncertów. To jest absolutnie bezcenne - dodaje.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler 

Gość: Lanberry (piosenkarka)

Data emisji: 2.07.2021 

Godzina emisji: 13.19

DS

Czytaj także

"Slow Motion". Karolina Stanisławczyk prezentuje nowy singiel

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 16:50
Rewelacja ostatnich miesięcy, Karolina Stanisławczyk, która przebojem "Cliché" wdarła się na szczyty radiowych playlist i rankingów najlepiej oglądanych teledysków, wydaje kolejną singlową propozycję z albumu "Cliché" zatytułowaną "Slow Motion". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Nowakowska o projekcie ECHO: połączenie brzmień elektronicznych i gitarowych

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 14:18
ECHO to nowa konstelacja muzyczna na polskiej scenie. Powstała w wyniku spotkania Zofii Nowakowskiej, doświadczonej wokalistki o ogromnym dorobku scenicznym, z belgijskim producentem muzycznym Davidem Noxem. Ich najnowszy singiel nosi tytuł "Ogień".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Staramy się grać muzykę estetyczną". Jerzy Grunwald o swojej twórczości

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 16:29
- Dzisiaj cały świat i nasz kraj żyje w permanentnym stresie, a ta piosenka ma przynieść optymizm w tym letnim okresie - mówi o utworze "Mamy lato" Jerzy Grunwald. Dlaczego zdaniem gościa Programu 1 muzyka powinna być przede wszystkim przystępna i melodyjna?
rozwiń zwiń