"Niech no tylko zakwitną jabłonie". Bitamina z coverem Haliny Kunickiej

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:20
Wokalista zespołu "Bitamina" Vito Bambino opowiedział na antenie radiowej Jedynki o nowej wersji piosenki "Niech no tylko zakwitną jabłonie", znanej z wykonań Haliny Kunickiej. 
Wokalista grupy Bitamina Mateusz Dopieralski podczas koncertu w ramach trasy Męskie Granie 2019
Wokalista grupy Bitamina Mateusz Dopieralski podczas koncertu w ramach trasy Męskie Granie 2019Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

dawid kwiatkowski 1200 free
"Łączą się w jedną całość". Dawid Kwiatkowski o piosenkach z nowej płyty

- Dostaliśmy propozycję zrobienia coveru. Nigdy się czegoś takiego nie podejmowaliśmy, ponieważ zarówno ja i Wierszokieta jesteśmy autorami, więc rzadko sięgaliśmy po obce teksty - mówi w "Muzycznej Jedynce" Vito Bambino. - Na początku sceptycznie podchodziłem do tego pomysłu. Usłyszałem, jak kolega zrobił podkład muzyczny i już wiedziałem, że jesteśmy w domu, bo są nasze etniczne zajawki i został zawarta harmoniczne baza. (...) Bardzo podoba mi się ten numer - opowiada gość audycji. 

 źródło: Kalejdoskop Records/Youtube 

Utwór jest oficjalnym przebojem Festiwalu Jabłonki Swawole 2021. Festiwal Jabłonki Swawole to nie jeden dzień w roku, a cały okres od maja do wrześni, w którym możemy celebrować naturalne klimaty i polski styl życia. 

Posłuchaj
10:35 2021_07_22 14_24_25_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 "Niech no tylko zakwitną jabłonie". Bitamina z coverem Haliny Kunickiej (Muzyczna Jedynka)

 

Koncerty a kolejna fala koronawirusa 

Specjaliści wskazują, że Polskę czeka czwarta fala pandemii COVID-19, spowodowana głównie rozprzestrzenianiem się wariantu delta. Branża muzyczna dosyć drastycznie odczuwa wiążące się z pandemią obostrzenia. - Jako lider chciałbym, żeby moi przyjaciele z zespołu mieli jak najlepszy czas, gdyby wrócił lockdown - przyznaje wokalista. - Każdy jeden koncert, który zagramy jest dla nas pięknym i wartościowym przeżyciem. (...) Gramy koncerty sumiennie, jakbyśmy grali je po raz pierwszy - dodaje. 

 źródło: Kalejdoskop Records/Youtube ***

Vito Bambino to pseudonim Mateusza Dopieralskiego (ur. 1988 w Katowicach), wokalisty zespołu Bitamina.

Artysta, gdy miał dwa lata wraz z rodziną wyemigrował do Niemiec. Mieszka w Leverkusen. Podczas studiów rozpoczął karierę aktorską, grał na deskach teatrów w Wuppertalu i w niemieckich produkcjach filmowych. 

Początek jego drogi muzycznej to rok 2003. Popularność zyskał dzięki utworowi „Dom” wykonywanemu wraz z zespołem Bitamina. Występuje także jako wokalista solowy. 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler

Gość: Vito Bambino (wokalista)

Data emisji: 22.07.2021 r. 

Godzina emisji: 14.24

ans 

Czytaj także

Natalia Zastępa prezentuje debiutancki album "Nie żałuję"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 17:03
21 maja 2021 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu młodej wokalistki - Natalii Zastępy - pt. "Nie żałuję". Materiał na płytę powstawał na przestrzeni ostatnich trzech lat w różnych studiach nagraniowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reedycja albumu Urszula & Jumbo. "Dzięki nowej technologii brzmi dużo lepiej"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 15:50
Urszula, która niebawem będzie świętować 40-lecie pracy artystycznej wydaje reedycję swoich kultowych płyt. 4 czerwca 2021 do serwisów cyfrowych trafiła reedycja, czyli odświeżony piąty, studyjny album Urszula & Jumbo, wydany po raz pierwszy w Polsce w 1992 roku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tribute to Maria Koterbska". Grażyna Auguścik o niezwykłym koncercie

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 16:38
XVII edycja Ladies' Jazz Festival, jedynego festiwalu w takim stopniu poświęconego damom jazzu rozpocznie specjalny koncert poświęcony niedawno zmarłej Królowej Polskiego Swingu, Marii Koterbskiej. Koncert rozpocznie się 26 lipca o g. 20.00 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.
rozwiń zwiń