To dla mnie bardzo ważny utwór. Tomasz Makowiecki o piosence "Bardziej niż zwykle"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 16:26
Singiel "Bardziej niż zwykle" zapowiada nową płytę Tomasza Makowieckiego. Ale piosenka nie powstała teraz. - Jest ze mną od dłuższego czasu, leżała i czekała, kiedy będę mógł ją pokazać - przyznaje muzyk.
Port Kultury. Koncert Tomasza Makowieckiego
Port Kultury. Koncert Tomasza MakowieckiegoFoto: Oko i Ucho

Tomasz Makowiecki 1200.jpg
Praca nad płytą, praca nad sobą. Tomek Makowiecki i Jack Savoretti o najnowszych nagraniach

Tomasz Makowiecki precyzuje, że "Bardziej niż zwykle" powstała pięć lat temu. Nieprzypadkowo promuje nowy album. - Utwór leżał, dojrzewał, ja do niego wracałem, odkładałem na bok i w końcu, myślę, że ten czas pandemii, który nas zaskoczył, był takim punktem zwrotnym, że wróciłem do pracy twórczej i piosenek, które mi towarzyszyły przez ostatnich parę lat - opowiada.


Posłuchaj
10:44 2021_07_26 14_30_41_PE1_muzyczna_jedynka.mp3 Tomasz Makowiecki o nowym singlu "Bardziej niż zwykle" (Muzyczna Jedynka)

 

Gość programu 1 Polskiego Radia wyjawia, że szkic albumu jest gotowy od dawna. Zapowiada, że płyta będzie się różniła od poprzedniej. - Nie będzie już to eksperymentalna muzyka, tylko są to kompozycje piosenkowe, bardziej klasyczne, krótsze formy - mówi. Muzyka będzie okraszona elektroniką, ale będzie też dużo eklektyzmu na płycie. Tomasz Makowiecki zdradza, że będą też duety z innymi artystami, ale nie chce powiedzieć z którymi. Niedługo, być może, będzie kolejny singiel z tej płyty.

Tomasz Makowiecki/Youtube

Na wiadomość, że rozmowa odbywa się w dzień 78. urodzin Micka Jaggera, artysta przyznał, że liderowi i innym członkom The Rolling Stones można tylko pozazdrościć formy. Jego zdaniem, każdy artysta chciałby występować na scenie tak długo.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Gość: Tomasz Makowiecki (muzyk, kompozytor)

Data emisji: 26.06.2021 

Godzina emisji: 14.30

ag


Czytaj także

Rafał Skowroński: nauka w Londynie otworzyła mi głowę na różne rodzaje muzyki

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 14:27
Rafał Skowroński zasygnalizował swą obecność na polskiej scenie muzycznej kilka lat temu, występując w duecie Jóga w jednym z muzycznych talent show. Potem muzyk niepostrzeżenie zszedł ze sceny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Lor podzielony geograficznie. "Staramy się kontynuować działalność na odległość"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 14:30
Kiedy pojawiły się na scenie muzycznej, były nastolatkami. Dziś, choć mieszkają w różnych częściach Europy, ku uciesze fanów wciąż tworzą. - Część z nas mieszka i studiuje w Londynie, a część jest w Polsce, więc staramy się kontynuować tę działalność na odległość - mówi Julia Skiba z zespołu Lor.
rozwiń zwiń