"Te piosenki zaczynają się podobać". Dziwna Wiosna o debiutanckim albumie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 16:31
Dziwna Wiosna wydała swoją debiutancką płytę, a jej single podbijają muzyczne listy przebojów. - W muzyce kierujemy się raczej intuicją - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dawid Karpiuk. W jaki sposób jego zespół stał się nadzieją polskiego rocka?
Okładka płyty zespołu Dziwna Wiosna
Okładka płyty zespołu Dziwna WiosnaFoto: mat. promocyjne/Agora

Tomasz Makowiecki Port Kultury 1200.jpg
To dla mnie bardzo ważny utwór. Tomasz Makowiecki o piosence "Bardziej niż zwykle"
Posłuchaj
09:42 2021_07_28 14_27_24_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Debiutancki album Dziwnej Wiosny z jednej strony jest różnorodny, a z drugiej… spójny (Muzyczna Jedynka)

Dziwną Wiosnę tworzą: Dawid Karpiuk, Łukasz Moskal i Wojtek Traczyk, którzy już kiedyś grali wspólnie w Superhuman Like Brando. - Tamten zespół nie miał takiego szczęścia i do dziś zastanawiamy się, dlaczego tak jest. Graliśmy w tym samym składzie i nagraliśmy płytę, która jakoś przepadła. Może tak czasami musi być, że musi urodzić się coś nowego. Zmieniliśmy wydawcę, zaczęliśmy trochę inaczej pracować… Chociaż tak naprawdę robimy teraz bardzo podobną muzykę - komentuje Dawid Karpiuk.

Źródło: Agora Muzyka/Dziwna Wiosna, "Maria, Maria"

Starają się nie kombinować przy singlach

Dziwna Wiosna nie ucieka od twórczości, która powstawała jeszcze w czasach Superhuman Like Brando. - Chyba byłoby to niemożliwe. Dlatego niespecjalnie planujemy, jaką muzykę chcemy grać czy też, jak będzie brzmiała jakaś piosenka. One wychodzą nam w taki sposób, więc staramy się niespecjalnie kombinować przy tym. Raczej kierujemy się intuicją. W gruncie rzeczy pierwsza płyta Dziwnej Wiosny mogłaby być drugą płytą Superhuman Like Brando i pewnie nikt nie zdziwiłby się - twierdzi Dawid Karpiuk.

- Podoba nam się pop rock, chociaż traktujemy go z pewnym przymrużeniem oka, ponieważ różnie się to kojarzy. Na pewno fajnie jest doświadczać tego, co teraz zaczęło się dziać wokół nas. Krótko mówiąc, że te piosenki zaczynają się podobać - dodaje gość Jedynki.

Zamiast koncertów praca nad płytą

Debiutancki album Dziwnej Wiosny z jednej strony jest różnorodny, a z drugiej… spójny. - Dobrze słyszeć, że płyta jest spójna. Chyba udało się nam to uzyskać, mimo że pracowaliśmy w trzech różnych studiach i album powstawał w różnych momentach dość długo głównie przez pandemię. Korzystając z tego, że nie możemy grać koncertów, postanowiliśmy wrócić do studia i nagrać jeszcze kilka piosenek, co ostatecznie dla płyty skończyło się dobrze - opowiada Dawid Karpiuk.

Dziwna Wiosna przygotowuje się do wypuszczenia szóstego singla z debiutanckiej płyty. Planowane jest to na sierpień. Później zespół zamierza skupić się na koncertowaniu.

Zobacz także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Dawid Karpiuk (Dziwna Wiosna)

Data emisji: 28.07.2021

Godzina emisji: 14.27

DS

Czytaj także

"Slow Motion". Karolina Stanisławczyk prezentuje nowy singiel

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 16:50
Rewelacja ostatnich miesięcy, Karolina Stanisławczyk, która przebojem "Cliché" wdarła się na szczyty radiowych playlist i rankingów najlepiej oglądanych teledysków, wydaje kolejną singlową propozycję z albumu "Cliché" zatytułowaną "Slow Motion". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bardzo lubię kombinować w muzyce". Klaudia Szafrańska o swojej przemianie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 16:04
Do sieci trafił najnowszy singiel Klaudii Szafrańskiej "Ko-oddech". - Przez to, że lubię dotykać różnych gatunków, to taka jest też moja muzyka - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Klaudia Szafrańska. Czym dokładnie zaskoczy nas na swojej solowej płycie?
rozwiń zwiń