Hit wszech czasów w polskiej wersji. Najnowszy singiel w dorobku Andrzeja Dąbrowskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 17:30
Frank Sinatra, Elvis Presley, Robbie Williams, a w polskiej wersji Jerzy Połomski, Zbigniew Wodecki. Do grona gwiazd wykonujących utwór "My Way" dołączył Andrzej Dąbrowski. Singiel został wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.
Andrzej Dąbrowski
Andrzej DąbrowskiFoto: TVP / Forum

Czytaj też:
Andrzej Dąbrowski 1200.jpg
Muzyczne credo: Andrzej Dąbrowski - "Bądź wierny sobie" [POSŁUCHAJ]

Historia utworu "My Way" sięga roku 1967. Wówczas Claude François nagrał utwór "Comme d'habitude". Rok później angielski tekst do piosenki napisał Paul Anka, a tytuł brzmiał "My Way". Wykonywały ją największe gwiazdy światowej i polskiej sceny muzycznej. - To niesamowity przebój światowy, wylansowany głównie przez Franka Sinatrę - mówi Andrzej Dąbrowski na antenie radiowej Jedynki.

Posłuchaj
08:35 2021_07_30 14_41_12_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Andrzej Dąbrowski powraca z singlem, nową wersją utworu "My Way" ("Muzyczna Jedynka"/Jedynka)

 

Czytaj też:
andrzej dabrowski forum 1200 .jpg
"Nie sądziłem, że takie coś mi się przydarzy". Andrzej Dąbrowski o nowej piosence

Decyzja nie przyszła od razu

Tekst, którego współautorem był Paul Anka, zachwycił Andrzeja Liberę, pisarza, reżysera teatralnego i krytyka literackiego do tego stopnia, że postanowił stworzyć własny przekład. Do wykonania zaprosił Andrzeja Dąbrowskiego, który jednak początkowo nie zareagował entuzjastycznie. - Powiedział, że przyśle tekst. Ale byłem bardzo na "nie", ponieważ takich tekstów przysyłanych miałem dość dużo i wszystkie okazały się strasznymi niewypałami - mówi gość audycji.

Nadesłana wersja ostatecznie Andrzejowi Dąbrowskiemu przypadła do gustu, wciąż jednak miał mieszane uczucia. - Równocześnie zadzwonił Piotr Baron i już wiedząc, że dostałem tekst, mówi, że muszę to nagrać. Odpowiedziałem, że skończyłem nagrania polskich piosenek. Ale tak mnie namawiano, że w końcu się zdecydowałem - dodaje Dąbrowski. Artysta podkreśla, że skusiła go również szansa wykonania tak znanego przeboju właśnie z kwintetem Piotra Barona. 

Zobacz też:

Precyzja przekładu

Andrzej Dąbrowski zwraca uwagę, że precyzja przekładu Andrzeja Libery nie jest przypadkowa. - Ciągle się dziwiłem, jak bardzo ten jego tekst pasuje każdą nutką do oryginału. To się bardzo rzadko zdarza, zawsze są jakieś przestawienia, coś trzeba kombinować. Podczas nagrania okazało się, że przyczyną jest wykształcenie muzyczne pana Libery - wyjaśnia artysta. Jednocześnie przyznaje, że w miejsce niepewności pojawiła się radość z podjęcia i zrealizowania wyzwania. - Zresztą nigdy mi się dotąd nie zdarzyło, żebym miał jakiegoś wydanego singla - podsumowuje gość "Muzycznej Jedynki".

Singiel "Bądź wierny sobie" został wydany w Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

YouTube/Agencja Muzyczna Polskiego Radia


***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Andrzej Dąbrowski

Data emisji: 30.07.2021 

Godzina emisji: 14.41

mg

Czytaj także

"Ta płyta będzie delikatnie nostalgiczna". Natalia Nykiel idzie w kierunku dark romantic

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 15:43
- To jest wrzutka dobrej energii i chyba najbardziej pozytywna odsłona piosenek, które będą później następować. Ten dark jeszcze bardziej ukaże się w kolejnych singlach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym singlu "P.R.I.D.E." Natalia Nykiel. Artystka zapowiada album, który zabierze nas do chemiczno-baśniowej krainy w stylu dark romantic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Te piosenki zaczynają się podobać". Dziwna Wiosna o debiutanckim albumie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 16:31
Dziwna Wiosna wydała swoją debiutancką płytę, a jej single podbijają muzyczne listy przebojów. - W muzyce kierujemy się raczej intuicją - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dawid Karpiuk. W jaki sposób jego zespół stał się nadzieją polskiego rocka?
rozwiń zwiń