"Tak właśnie wypłynęła Miranda". Iga Krefft o nowym singlu

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 16:14
Ofelia wypuściła właśnie singiel zwiastujący pojawienie się drugiego albumu, na którym poznamy osiem jej nowych wcieleń. - Tak naprawdę te wszystkie postaci to jedna i ta sama osoba - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Iga Krefft. Co Ofelia pokaże swoim fanom?
Iga Krefft
Iga KrefftFoto: forumgwiazd.com.pl/Agencja Forum

dawid kwiatkowski 1200 free
"Łączą się w jedną całość". Dawid Kwiatkowski o piosenkach z nowej płyty
Posłuchaj
10:23 2021_08_02 14_30_45_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Czy nowa płyta Ofelii ukaże się jeszcze w tym roku? (Muzyczna Jedynka)

Iga Krefft przedstawiła słuchaczom kolejną wersję samej siebie. Utwór "Zakochana w bicie" opowiada o władczej Mirandzie. - Moje bycie Ofelią i Igą coraz bardziej się zatarło. One w końcu mogą się zjednoczyć. Dotarłam do miejsca, gdzie czuję, że są razem i stąd właśnie wypłynęła Miranda. Po drodze wypłynie pewnie jeszcze siedem innych postaci - komentuje Ofelia.

Źródło: Ofelia/"Zakochana w bicie"

Tanecznie czy melancholijnie?

Iga Krefft przyznaje, że niedawno zaczęła odkrywać muzykę taneczną, elektroniczną i pop. - Chciałam odkurzyć ten temat w moim życiu. Stąd wzięło się, że trochę nie chciałam się zamykać na kolejne filozoficzne rozkminy - twierdzi.

Piosenkarka zaznacza jednak, że na płycie pojawią się również te trudne tematy. - Poruszę je może nie w taki dosłowny sposób, jakbym zazwyczaj to zrobiła. Dla mnie to, co dzieje się przy okazji tego drugiego albumu, jest odkryciem - dodaje.

- Razem z Mirandą tych postaci będzie osiem. One już żyją swoim życiem i pewnie większość z nich już planuje krótkie filmy o sobie i każda chce być gwiazdą - zdradza Ofelia.

Iga Krefft zamierza również osadzić niektóre bohaterki w repertuarze sentymentalno-nostalgicznym. - Dwie postaci są nieco bardziej melancholijne, a zwłaszcza jedna z nich, która prawdopodobnie będzie zamykać cały album. Jednak najwięcej będzie tanecznych rytmów - słyszymy.

Kiedy album?

Najnowsza piosenka Ofelii powstała przy współpracy z Kubą Karasiem, a partie na saksofonie zagrał najbardziej utytułowany jazzman młodego pokolenia - Kuba Więcek. - Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę pracować z tak świetnymi artystami. Zresztą Kuba wniósł coś niesamowitego do tych piosenek, które mu przyniosłam. Jestem szalenie wdzięczna, że pracuję z nim, ponieważ z tego materiału wyciąga taką wartość, której wcześniej nawet nie widziałam - mówi Iga Krefft.

Czy nowa płyta Ofelii ukaże się jeszcze w tym roku? - Nie mogę tego obiecać. Mam nadzieje, że słuchacze poznają jak najwięcej postaci z nadchodzącego albumu – odpowiada krótko.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Gość: Iga Krefft (piosenkarka)

Data emisji: 2.08.2021 

Godzina emisji: 14.30

DS

Czytaj także

"Te piosenki zaczynają się podobać". Dziwna Wiosna o debiutanckim albumie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 16:31
Dziwna Wiosna wydała swoją debiutancką płytę, a jej single podbijają muzyczne listy przebojów. - W muzyce kierujemy się raczej intuicją - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Dawid Karpiuk. W jaki sposób jego zespół stał się nadzieją polskiego rocka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert ku pamięci Baczyńskiego. Włodek Pawlik: jego poezja od zawsze ze mną

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 16:17
- Krzysztof Kamil Baczyński był nie tylko wielkim poetą, ale również żołnierzem Powstania Warszawskiego. Zginął podczas walki od kuli hitlerowskiego snajpera - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Włodek Pawlik, który skomponował muzykę do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Już 1 sierpnia odbędzie się koncert upamiętniający tego niezwykłego poetę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inspirowana Powstaniem Warszawskim płyta "Ocali nas miłość" zespołu Ørganek

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 14:24
Zespół Ørganek zaplanował w tym roku wydanie dwóch albumów. 30 lipca ukazała się płyta "Ocali nas miłość", dla której powstania punktem wyjścia były zdjęcia jednego z najsłynniejszych powstańczych fotografów Eugeniusza Lokajskiego "Broka". Album promuje piosenka "Fotograf Brok", której premierowo można posłuchać na zakończenie rozmowy.
rozwiń zwiń