"To bardzo osobista piosenka". Rafał Brzozowski o nowym singlu "Głośniej"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 16:20
Rafał Brzozowski na antenie Programu 1 Polskiego Radia opowiedział o nowo wydanym singlu "Głośniej", który ujrzał światło dzienne 23 lipca br. - W tym utworze śpiewam o tym, że czasami trzeba się zatrzymać, popatrzeć dookoła. Ta piosenka jest mocno osobista - podkreślił. 
Rafał Brzozowski w studiu Jedynki
Rafał Brzozowski w studiu Jedynki Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Iga Krefft 1200 Forum
"Tak właśnie wypłynęła Miranda". Iga Krefft o nowym singlu

Rafał Brzozowski ma za sobą bardzo intensywny czas Eurowizji 2020. W międzyczasie pracował nad nową muzyką, a pierwszym efektem prac jest romantyczny singiel "Głośniej". - Ta piosenka trochę mnie uspokaja, wycisza. Moim zdaniem jest to temat na wakacyjny, letni utwór - mówił. - Jest tam też głębsza refleksja, o tym też chciałbym powiedzieć głośniej, żeby chociaż na chwilę się zatrzymać i wejść w głąb siebie - zaznaczył wokalista. 

źródło: Rafał Brzozowski VEVO/Youtube

Powrót do dawnych brzmień 

Jak przyznał artysta, nowy singiel powstał m.in. przy współpracy muzyków: Przemka Puka i Wojtka Byrskiego. - Razem usiedliśmy do tej piosenki, żeby ją stworzyć i zrobić coś fajnego - zdradził. - Myślę, że Wojtek tutaj świetnie wyczuł ten klimat, który był u mnie ostatnio i pięknie trafił z tekstem, natomiast Przemek też robił mi wiele produkcji i sięgnąłem po ten znany mi zestaw, żeby wrócić do swojego brzmienia, do którego przyzwyczaiłem też swoich słuchaczy - dodał. 


Posłuchaj
08:26 2021_08_04 14_35_18_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Rafał Brzozowski prezentuje nowy singiel (Muzyczna Jedynka)

 

Rafał Brzozowski w rozmowie z Marcinem Kusym zapowiedział, że niebawem ukaże się jego nowa płyta. - Tak naprawdę chciałem zrobić płytę dziesięciolecia, żeby pokazać to, co u mnie się działo przez ten czas, jak brzmieniowo się zmieniałem i rozwijałem. To kwestia najbliższych miesięcy, jak ostatecznie brzmieniowo będzie wyglądał album - przyznał.

***

Do tej pory Rafał Brzozowski wydał pięć albumów studyjnych: "Tak blisko" (2012), "Mój czas" (2014), "Na święta" (2014), "Moje serce to jest muzyk, czyli polskie standardy" (2016) i "Borysewicz & Brzozowski" (2015), nagrany z Janem Borysewiczem. Wylansował przeboje: "Tak blisko", "Nie mam nic", "Magiczne słowa" (cover utworu Ziyo), "Zaczekaj - tyle kłamstw co prawd", "Już wiem" i "The Ride".

źródło: Eurovision Song Contest/Youtube 

W 2017 roku nawiązał stałą współpracę z Telewizją Polską jako prowadzący teleturnieje i programy rozrywkowe: "Koło Fortuny" (2017-2019), "Jaka to melodia?" (od 2019) i "The Voice Senior" (od 2020) oraz koncerty i widowiska muzyczne organizowane przez TVP.

Laureat dwóch SuperJedynek i Telekamery. Reprezentant Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji (2021).

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy 

Gość: Rafał Brzozowski (wokalista)

Data emisji: 4.08.2021 r. 

Godzina emisji: 14.35

ans 

Czytaj także

"Niech no tylko zakwitną jabłonie". Bitamina z coverem Haliny Kunickiej

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:20
Wokalista zespołu "Bitamina" Vito Bambino opowiedział na antenie radiowej Jedynki o nowej wersji piosenki "Niech no tylko zakwitną jabłonie", znanej z wykonań Haliny Kunickiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Lor podzielony geograficznie. "Staramy się kontynuować działalność na odległość"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 14:30
Kiedy pojawiły się na scenie muzycznej, były nastolatkami. Dziś, choć mieszkają w różnych częściach Europy, ku uciesze fanów wciąż tworzą. - Część z nas mieszka i studiuje w Londynie, a część jest w Polsce, więc staramy się kontynuować tę działalność na odległość - mówi Julia Skiba z zespołu Lor.
rozwiń zwiń