"Tego się nie zapomina". Ania Wyszkoni o koncertach i nowym singlu

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 15:55
- Ta piosenka kojarzy mi się z podróżą, swobodą i wiatrem we włosach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o swoim najnowszym singlu „Skrable” Ania Wyszkoni. Czy wokalistka była bardziej podekscytowana premierą nowej piosenki czy pierwszym koncertem po tak długiej przerwie?
Ania Wyszkoni
Ania WyszkoniFoto: Cezary Piwowarski / Polskie Radio

Karol Dobrowolski PAP 1200.jpg
"Zostają w uszach na lata". Dobrowolski o utworach Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza
Posłuchaj
13:13 2021_08_13 13_15_57_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Po lockdownie Ania Wyszkoni nie tylko wydała "Skrable", ale również wróciła na scenę. Co czuła, kiedy znowu stanęła przed publicznością? (Muzyczna Jedynka)

Czy scrabble faktycznie kojarzą się z podróżami? - Do fragmentu o scrabble'ach w tym utworze zainspirował mnie charakter piosenki. Są one nieodłączną częścią każdej mojej podróży. Zawsze są w walizce czy w bagażu podręcznym. To także rozwijająca gra, zabijająca czas i po prostu przyjemna - wyjaśnia Ania Wyszkoni.

Nowy singiel powstał we współpracy z producentem Kubą Galińskim.

Źródło: Ania Wyszkoni/"Skrable"

Podekscytowana i wręcz poddenerwowana

Po lockdownie Ania Wyszkoni nie tylko wydała "Skrable", ale również wróciła na scenę. Co czuła, kiedy znowu stanęła przed publicznością?

- Ten pierwszy koncert porównuję trochę do premiery singla "Skrable". Jestem bardzo podekscytowana i wręcz podenerwowana tą premierą, ponieważ mam wrażenie, że wyszłam z wprawy. Cała machina była bardzo rozpędzona, nagle zostaliśmy zatrzymani i kiedy znowu trzeba było stanąć na scenie, pomyślałam sobie: "Czy jeszcze to wszystko pamiętam? Jak to się w ogóle robi?". Na szczęście to są tak krótkie momenty, ponieważ kiedy stajesz na scenie i widzisz publiczność, energia zwrotna płynie do ciebie - opowiada Ania Wyszkoni.

Piosenkarka przyznaje, że wtedy wszystko okazuje się bardzo naturalne. - Robiłam to przez ponad 20 lat, więc dlaczego miałabym nagle zapomnieć? To jest przecież trochę tak jak z jazdą na rowerze. Nie zapomina się tego - słyszymy.

Poszła na kurs projektowania wnętrz

Ania Wyszkoni zapewnia, że kiedy panował lockdown, nie zamykała się w sobie, tylko starała się być aktywna. W jaki sposób zadbała o siebie?

- Nie należę do osób, które załamują ręce i czekają na lepszy czas, tylko staram się wymyślać sobie w życiu jakieś inne sytuacje. Jeżeli nie mogę wyjść na scenę, to chociażby idę na kurs projektowania wnętrz. W czasie pandemii ukończyłam właśnie taki kurs. Była to świetna przygoda i dużo nauczyłam się, ale przyznaję, że jak poszłam na kurs zaawansowany, na którym przeszliśmy do stricte technicznych rzeczy, to z każdą lekcją przekonywałam się, że droga, którą wybrałam w życiu, jest właściwa i będę się jej trzymać - zdradza gość Jedynki.

- Zamiast mobilizować się do literek i tych wszystkich kresek, to mobilizowałam się do tworzenia nowych piosenek. Tak powstały "Skrable" i kilka innych utworów, które już czekają na swoją kolej - dodaje artystka.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Ania Wyszkoni (piosenkarka)

Data emisji: 13.08.2021 

Godzina emisji: 13.15

DS

Czytaj także

Anna "Fanka" Wójcik z autorskim singlem "Będzie co będzie"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 16:30
Jedna z najsłynniejszych gwiazd najmłodszego pokolenia, youtuberka, osobowość internetowa i wokalistka zaprezentowała na antenie radiowej Jedynki swój nowy autorski singiel pt. "Będzie co będzie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To podróż w głąb siebie". Jakub Skorupa o swoich piosenkach

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 16:23
- Piosenki są dla mnie podróżą w głąb siebie i poszukiwaniem odpowiedzi na pytania, kim w zasadzie jestem i czego ja chcę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jakub Skorupa, nowa, enigmatyczna postać polskiej sceny muzycznej. Nazywany jest też piosenkopisarzem, zaś najwięcej o nim samym mogą powiedzieć jego utwory.
rozwiń zwiń