"Chowam się" - singiel Anny Byrcyn i Marcina Nierubca. "Podoba mi się barwa głosu Ani"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 14:46
Debiutująca wokalistka, znana z The Voice of Poland, oraz kompozytor o ugruntowanej pozycji na polskim rynku muzycznym. Singiel "Chowam się", pokazał, że takie połączenie może przynieść dobre efekty. - Poznaliśmy się na koncercie jazzowym - mówi na antenie Polskiego Radia Marcin Nierubiec.
Anna Byrcyn wydała właśnie singiel Chowam się
Anna Byrcyn wydała właśnie singiel "Chowam się"Foto: Marcin Szkodzinski / Forum

Czytaj też:
Jakub Skorupa 1200
"To podróż w głąb siebie". Jakub Skorupa o swoich piosenkach

Marcin Nierubiec jest absolwentem Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, kompozytorem i muzykiem, piszącym piosenki dla takich artystów jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Jacek Wójcicki, Maciej Maleńczuk czy Bohdan Łazuka. Jednocześnie gość "Muzycznej Jedynki" chętnie współpracuje z wschodzącymi gwiazdami, takimi jak właśnie Anna Byrcyn - również goszcząca u Marcina Kusego.


Posłuchaj
08:30 2021_08_11 13_20_27_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Anna Byrcyn i Marcin Nierubiec gośćmi "Muzycznej Jedynki" ("Muzyczna Jedynka"/Jedynka)

 

Czytaj też:
Paweł Sztompke PR1 1200.jpg
Markowy Festiwal. Sztompke: publiczność jest spragniona dużych koncertów

Wśród gwiazd

Artyści poznali się przypadkowo, dzięki wspólnej znajomej. Znajomość stopniowo dojrzewała i ostatecznie doprowadziła do wspólnego projektu muzycznego. - Bardzo kibicowałem Ani w czasie występów w "The Voice of Poland" i zaproponowałem, że coś bym chętnie dla niej skomponował po zakończeniu programu - mówi Marcin Nierubiec, a Anna Byrcyn dodaje, że nie zastanawiała się nawet przez moment. - Bardzo cenię sobie pracę pana Marcina i jego utwory. Dostałam dwie propozycje, z których wybrałam jedną i razem z moim chłopakiem napisaliśmy do niej tekst - wyjaśnia.

Efektem jest singiel "Chowam się". Współpraca osób, które dotąd nie miały ze sobą do czynienia, często generuje jednak konieczność skonfrontowania i ujednolicenia indywidualnych inspiracji. Marcin Nierubiec przyznaje, że w swojej pracy stara się dostosować do wykonawców. - Wiedziałem, że Ania dysponuje silnym głosem. Bardzo podobała mi się barwa tego głosu, choć słyszałem ją bardziej w utworach jazzujących, a tu chcieliśmy stworzyć coś popowego. Myślę, że pomogły nam rozmowy - uważa gość "Muzycznej Jedynki".

Zobacz też:

"Chowam się"

Ostatecznie jednak, w singlu znalazły się również elementy jazzowe. Anna Gąsienica-Byrcyn przekonuje, że nie ma w tym przypadku. - Dwa lata studiowałam wokalistykę jazzową, dopiero rok temu zdecydowałam o zmianie i zmieniłam specjalizację na wokalistykę estradową - wyjaśnia. Artystka nie ukrywa, że na swojej drodze spotyka dobrych ludzi, co pozwala jej właściwie przygotować się do zbliżającego się koncertu debiutów w Opolu. - Nie mogłam wyobrazić sobie lepszego debiutu. Nerwy są jeszcze trochę w uśpieniu, ale myślę, że im bliżej koncertu, tym bardziej będę to wszystko przeżywać - dodaje.

YouTube/Ania Byrcyn

Przy okazji o swój debiut został zapytany również Marcin Nierubiec. Choć, jak sam mówi, było to bardzo dawno, to jednak wspomnienia przywołuje bez wahania. - Pierwszym debiutem fonograficznym, chyba najważniejszym, były dla mnie piosenki na pierwszą płytę Kasi Cerekwickiej - podkreśla. Jednocześnie zwraca uwagę, że w Annie Byrcyn od początku urzekła go dynamika i energia. - Taki artysta zawsze coś w sobie ma i później zadaniem kompozytora czy producenta jest to coś uchwycić - podsumowuje.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Anna Byrcyn

Data emisji: 11.08.2021

Godzina emisji: 14.20

mg

Czytaj także

The Rookles: płyta "Draw The Lina" dostała od nas trzy życia

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 22:02
Zespół powstał w 2011 roku w podwarszawskim Otwocku. Ich pierwszy krążek "Open Space" kazał się w 2015 roku, a na początku lipca tego roku światło dzienne ujrzał kolejny album od The Rookles "Draw The Line".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Gotz: jestem zafascynowany Krzysztofem Kamilem Baczyńskim

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 11:16
Artur Gotz nagrał wyjątkowy utwór ze słowami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. - Przygotowałem go na koncert "Wola 44", który odbędzie się 5 sierpnia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia. Artysta w ten sposób złoży hołd ofiarom rzezi Woli.
rozwiń zwiń