Ifi Ude wraca po latach muzycznej ciszy. "Ludevo" to bardzo intymny album"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 16:30
- Przez ostatnie sześć lat szukałam swojej drogi - mówi w "Muzycznej Jedynce" artystka o polsko-nigeryjskich korzeniach. - W końcu jakoś zlepiłam ze sobą te wszystkie kawałki, które po drodze zobaczyłam. Inspiracje muzyką chóralną w Gruzji, moimi podróżami do Nigerii, Izraela czy Londynu. Spięłam to wszystko razem i płyta "Ludevo" jest tego wynikiem - zaznacza Ifi Ude. 
Ifi Ude
Ifi UdeFoto: Agencja Forum/KM

czytaj więcej
Lato z Radiem 2020 Anna Wyszkoni koncert 1200.jpg
"Tego się nie zapomina". Ania Wyszkoni o koncertach i nowym singlu

- Nagle rozsypka, która towarzyszyła mi przez ostatnie sześć lat zamieniła się w pewną zbudowaną z wielu różnych części całość, która stworzyła mnie. Czuję się bardzo pewna, wiem skąd pochodzę, jakie są moje polskie korzenie, jakie są moje afrykańskie korzenie. Nie wstydzę się tego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia. 

Ifi Ude/ wideo do piosenki "Nasze drogi złączył czas"

- Ten album jest bardzo intymny, ale nie jest skupiony tylko wokół mnie. Te parę lat obserwowałam siebie głęboko, weszłam w siebie mocno. Nie było to łatwe, ale wszystkim polecam. Patrzyłam też jednak co się dzieje wokół, z moimi rówieśnikami, co się dzieje w ich głowie, jakie oni mają pragnienia - zdradza Ifi Ude.


Posłuchaj
12:04 _PR1_AAC 2021_08_16-14-24-13.mp3 Ifi Ude o płycie "Ludevo" (Muzyczna Jedynka)

  


czytaj więcej
Kasia Moś 1200 FORUM.jpg
"Ten utwór mówi o dobrych mocach". Kasia Moś i Jarecki przedpremierowo w Jedynce

- Złapałam te pragnienia. Wydaje mi się, że "Ludevo" opowiada o naszych tęsknotach do ukojenia lęku, poszukiwania swoich źródeł, oderwania się od rzeczywistości, która nie zawsze jest łatwa. Poszukiwania bardziej uniwersalnych prawd - podkreśla artystka. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska 

Gość: Ifi Ude (piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów)

Data emisji: 16.08.2021 

Godzina emisji: 14.24

kh

Czytaj także

"Ta piosenka jest o wakacyjnej miłości". Bovska z nowym singlem

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 15:35
- Taki był plan, żeby ten utwór miał swoją premierę w pierwszy dzień lata, ale nie spodziewałam się, że to będzie aż tak gorący dzień. Mam nadzieję, że niektórzy odpalili tę piosenkę, siedząc na plaży, co byłoby chyba idealną okolicznością przyrody - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Bovska o singlu "Barometr".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tak właśnie wypłynęła Miranda". Iga Krefft o nowym singlu

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 16:14
Ofelia wypuściła właśnie singiel zwiastujący pojawienie się drugiego albumu, na którym poznamy osiem jej nowych wcieleń. - Tak naprawdę te wszystkie postaci to jedna i ta sama osoba - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Iga Krefft. Co Ofelia pokaże swoim fanom?
rozwiń zwiń