"Świateł mruganie" - nowy singiel Magdy Ruty

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 21:39
Magda Ruta to młoda i wyrazista osobowość na muzycznej scenie. Debiutowała we Włodawie, a pierwszy album wydała w ubiegłym roku, w samym środku pandemii. - To był bardzo zły moment, ale nie poddaliśmy się - mówi w "Muzycznej Jedynce". Najlepszym dowodem na to jest nowy singiel pt. "Świateł mruganie".
Magda Ruta, Tomek Serek Krawczyk
Magda Ruta, Tomek "Serek" KrawczykFoto: arch. domowe artystki

Czytaj też:
Michał Hochman PAP 1200.jpg
Hochman: Urszula miała łzy w oczach, kiedy usłyszała "Konika na biegunach"

W utworze "Świateł mruganie" Magda Ruta opowiada nie tylko o miłości, ale również o nietrafionych wyborach. Jednocześnie na antenie radiowej Jedynki przyznaje, że wybór partnera muzycznego i życiowego był decyzją, której pozytywne skutki obserwuje do dziś. - Tomek "Serek" Krawczyk był najlepszym wyborem, jeśli chodzi o współpracę. Dźwiga mnie w każdej sytuacji - mówi gość Uli Kaczyńskiej.


Posłuchaj
11:26 2021_08_16 13_19_47_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Magda Ruta w "Muzycznej Jedynce" opowiada o swoim najnowszym singlu (Muzyczna Jedynka/Jedynka)

 

Pandemia bodźcem twórczym

Choć wydanie debiutanckiej płyty "Nie wiem czy będę" zbiegło się z pandemicznymi obostrzeniami, Magda Ruta przyznaje, że to doświadczenie zadziałało motywująco i pozytywnie wpłynęło na proces twórczy. - Przez ten ostatni rok bardzo się otworzyłam, jeśli chodzi o pisanie i "Świateł mruganie" jest pierwszym ziarenkiem czegoś nowego - przekonuje artystka. Utwór to z jednej strony swoista relacja ze zdarzenia, z drugiej zaś przekaz zawierający niezwykłą głębię.


Czytaj też:
Ifi Ude 1200 FORUM.jpg
Ifi Ude wraca po latach muzycznej ciszy. "Ludevo" to bardzo intymny album"

- Piosenka opowiada o relacji, w której byłam parę lat temu. Porównałam ją do nieszczęśliwego wypadku, zderzenia się dwóch osób, z którego niestety wyszłam poszkodowana emocjonalnie. W tamtym czasie chciałam wchodzić w relacje po to, żeby poczuć się dobrze sama ze sobą - mówi Magda Ruta i dodaje, że szukała osób, które mogłyby się nią zaopiekować. - To nie był dobry trop i to jest dla mnie lekcja. Piosenka jest trochę zmierzeniem się z tą sytuacją - dodaje.

YouTube/Magda Ruta

Zobacz też:

Możemy liczyć na więcej

Wokalistka podkreśla, że kolejne tematy, z którymi zaczęła mierzyć się podczas pandemii COVID-19, są stopniowo przenoszone na papier. - Zaczęłam grubszą pracę nad sobą. To jest mierzenie się z sytuacjami często przykrymi, ale może da mi to odpuszczenie - podsumowuje, przyznając, że nowy singiel możemy traktować jako część większej całości.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Ula Kaczyńska

Gość: Magda Ruta

Data emisji: 16.08.2021

Godzina emisji: 13.19

mg

Czytaj także

The Rookles: płyta "Draw The Lina" dostała od nas trzy życia

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 22:02
Zespół powstał w 2011 roku w podwarszawskim Otwocku. Ich pierwszy krążek "Open Space" kazał się w 2015 roku, a na początku lipca tego roku światło dzienne ujrzał kolejny album od The Rookles "Draw The Line".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Gotz: jestem zafascynowany Krzysztofem Kamilem Baczyńskim

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 11:16
Artur Gotz nagrał wyjątkowy utwór ze słowami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. - Przygotowałem go na koncert "Wola 44", który odbędzie się 5 sierpnia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia. Artysta w ten sposób złoży hołd ofiarom rzezi Woli.
rozwiń zwiń