"Chcemy zaskoczyć siebie i słuchaczy". Golec uOrkiestra przed koncertem "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 15:57
- Mamy nadzieję, że widzowie obejrzą koncert na kanale YouTube i również zachwycą się tym widokiem. To miejsce jest naprawdę imponujące - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Łukasz Golec. O godz. 20.00 na malowniczej górze Żar w Beskidzie Małym odbędzie się koncert Golec uOrkiestry w ramach jubileuszowej trasy "Lata z Radiem".
Golec uOrkiestra
Golec uOrkiestraFoto: Robert Prach/Polskie Radio

Golec uOrkiestra koncert LzR ROB_1093.JPG
Golec uOrkiestra na trasie "Lata z Radiem". "Od lat jesteśmy związani z Polskim Radiem"
Posłuchaj
09:32 2021_08_20 14_34_49_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Bracia Golec podczas piątkowego koncertu będą obchodzić podwójny jubileusz (Muzyczna Jedynka)

Tegoroczna trasa koncertowa "Lata z Radiem" jest naprawdę wyjątkowa. Wspaniałej muzyce w wykonaniu największych gwiazd polskiej sceny muzycznej towarzyszy poznawanie najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w kraju. Tak też jest w przypadku dzisiejszego koncertu Golec uOrkiestry na górze Żar w Beskidzie Małym. Dlaczego wybór padł akurat na to miejsce?

- Mamy stamtąd wiele wspaniałych wspomnień… Przede wszystkim jednak jest tam dojazd na sam szczyt, co jest podstawowym warunkiem do zorganizowania takiego koncertu. Po drugie jest to naprawdę przepiękne, urokliwe miejsce, którym zachwycamy się o każdej porze roku. Mam nadzieję, że widzowie obejrzą koncert na kanale YouTube i również zachwycą się tym widokiem - twierdzi Łukasz Golec.

Paweł Golec przyznaje, że zespół poza tym chciał zaprezentować cząstkę swojej małej ojczyzny.

22 lata od debiutu

Bracia Golec podczas piątkowego koncertu będą obchodzić podwójny jubileusz. Z jednej strony 50-lecie "Lata z Radiem", a z drugiej mijają właśnie 22 lata od ich debiutu z singlem "Lornetka".

- I jak tu nie świętować? Bardzo się cieszymy z zaproszenia na koncert z okazji 50-lecia "Lata z Radiem", ponieważ od małego jesteśmy wiernymi słuchaczami tej audycji. Cieszymy się, że jest nam dane zagrać największe hity w ramach tej trasy. To jest wielkie wyróżnienie dla Golec uOrkiestra - komentuje Łukasz Golec.

Podczas koncertu usłyszymy "Lornetkę". Tylko w jakiej wersji? - Będzie troszeczkę rozbudowana. Od tamtego okresu, czyli od 22 lat, trochę się pozmieniało. Unowocześniliśmy ją, ale sam charakter melodii pozostał. Aranżacje musicie państwo zobaczyć sami o godz. 20.00 - odpowiada Paweł Golec.

Prace nad koncertami i płytą

Golec uOrkiestra pracuje właśnie nad nowym repertuarem. - W najbliższą niedzielę zagramy premierowy projekt "Psalmy Dawida" w Kolbuszowej, a 15 grudnia jedziemy do Rzymu na międzynarodowy koncert "Pieśni pokoju". Wystąpią międzynarodowi artyści, orkiestra symfoniczna, duże chóry, Golec uOrkiestra i będzie też Bocelli. Zagramy trzy premierowe utwory - zapowiada Łukasz Golec.

A jaka będzie nowa płyta braci Golec? - Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ będzie różnorodność i połączenie różnych gatunków muzycznych - zdradza Paweł Golec.

- Przede wszystkim będzie dystans do świata i przymrużenie oka, które jest jak najbardziej golcowe. Charaktery piosenek wynikają z tekstu czy ogólnie z pomysłu. Będzie trochę starej Golec uOrkiestry, trochę nowej i trochę takiej wymyślonej. Będzie też kilka totalnie zaskakujących muzycznych sytuacji. Chcemy zaskoczyć siebie i słuchaczy, bo na tym polega pisanie, komponowanie i tworzenie - dodaje Łukasz Golec.

***

Premiera koncertu braci Golców w ramach jubileuszowej trasy "Lata z Radiem" w piątek 20 sierpnia, o godz. 20.00 na antenie, stronie internetowej oraz YouTubie Jedynki, a także w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Łukasz Golec, Paweł Golec (Golec uOrkiestra)

Data emisji: 20.08.2021 

Godzina emisji: 14.34

DS

.

Partnerzy koncertuPartnerzy koncertu

Czytaj także

Hochman: Urszula miała łzy w oczach, kiedy usłyszała "Konika na biegunach"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 16:07
Zbliża się 18. Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". Jedną z gwiazd będzie Michał Hochman. - Zaśpiewam piosenki polskie, które powstały w czasach międzywojennych oraz polsko-żydowskich kompozytorów, którzy wyemigrowali w tym czasie do Stanów Zjednoczonych, jak również współczesnych polskich kompozytorów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia. Czy publiczność usłyszy jego "Konika na biegunach"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podobał się nam ten styl". Three Of Us w hołdzie zespołowi 2 plus 1

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 15:30
Three Of Us zaprezentowało własną interpretację piosenki zespołu 2 plus 1 "Wielki Mały Człowiek". - Wybór tego utworu to nasz ukłon w stronę polskiej legendy muzyki rozrywkowej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Roman Sajewicz. Skąd bierze się coraz większa popularność piosenek Three Of Us?
rozwiń zwiń