Agata Radziszewska: chcę, żeby moje teksty były inne

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 15:40
Agata Radziszewska nagrała swój drugi singiel "Nadążyć". - Chcę, żeby teksty, które piszę, nie były banalne i powtarzalne - mówi w Programie 1 Polskiego Radia. W jaki sposób pojawiła się w muzycznym świecie?
Agata Radziszewska
Agata RadziszewskaFoto: mat. prasowy/Ola Bodnaruś

Posłuchaj
08:32 2021_08_23 13_21_45_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Kim inspiruje się Agata Radziszewska? (Muzyczna Jedynka)

Po sukcesie piosenki "Dotknąć nieba", Agata Radziszewska nagrała kolejny utwór - "Nadążyć". Jak sama przyznaje, kiedy tworzy muzykę, nie chce, żeby jej teksty były banalne bądź powtarzalne.

- Skupiam się bardzo na moich tekstach, aby były takie inne i kiedy piszę na jakiś temat, to, żeby ktoś mógł odebrać to zupełnie inaczej - komentuje Agata Radziszewska.

Źródło: FONOBO Label/Agata Radziszewska, "Nadążyć"

Inspiruje się Kaminskim i Kwiatem Jabłoni

Ważną postacią dla Agaty Radziszewskiej jest Ralph Kaminski. - Zainspirował mnie do tworzenia takiej bardziej niebanalnej muzyki. Dzięki temu, że zauważyłam, iż działa w FONOBO, postanowiłam sprawdzić stronę wytwórni, czy mają jakąś akcję - opowiada piosenkarka.

- Z polskich artystów na pewno inspiruje mnie trochę Kwiat Jabłoni. Chociaż ludziom może wydawać się, że bardzo inspiruję się Kwiatem Jabłoni, ale tak nie jest. Zawsze coś czerpię, ale też nie tak bardzo - dodaje.

Źródło: FONOBO Label/Agata Radziszewska, "Dotknąć nieba"

Pora na studia

Agata Radziszewska w październiku rozpocznie studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. - Na kierunku muzykologia. Ten kierunek związany jest z muzyką i bardzo się cieszę, że mogę kontynuować muzykę również na studiach - przyznaje.

Artystka zdradza, że skończyła już pierwszy stopień szkoły muzycznej na instrumentach perkusyjnych, gdzie głównie zajmowała się muzyką jazzowo-klasyczną. Od tamtego czasu zaczęła pisać piosenki, ale jak zapewnia, cały czas pozostaje w niej element perkusji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Ula Kaczyńska

Gość: Agata Radziszewska (piosenkarka)

Data emisji: 23.08.2021

Godzina emisji: 13.21

DS

Czytaj także

"Podobał się nam ten styl". Three Of Us w hołdzie zespołowi 2 plus 1

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 15:30
Three Of Us zaprezentowało własną interpretację piosenki zespołu 2 plus 1 "Wielki Mały Człowiek". - Wybór tego utworu to nasz ukłon w stronę polskiej legendy muzyki rozrywkowej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Roman Sajewicz. Skąd bierze się coraz większa popularność piosenek Three Of Us?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Świateł mruganie" - nowy singiel Magdy Ruty

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 21:39
Magda Ruta to młoda i wyrazista osobowość na muzycznej scenie. Debiutowała we Włodawie, a pierwszy album wydała w ubiegłym roku, w samym środku pandemii. - To był bardzo zły moment, ale nie poddaliśmy się - mówi w "Muzycznej Jedynce". Najlepszym dowodem na to jest nowy singiel pt. "Świateł mruganie".
rozwiń zwiń