XVIII Festiwal Muzyki Rozrywkowej. "Duch Bogusława Klimczuka jest obecny w Kozienicach"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 18:04
Przed nami XVIII Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach. - Nasz patron był pianistą, dyrygentem, aranżerem, kompozytorem oraz prekursorem wielu interesujących akcji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury. Jakie gwiazdy zobaczymy na scenie w ten piątek i sobotę?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Amy Johansson/shutterstock

złota tarka forum 1200x660.jpg
"Złota Tarka" gra już pół wieku. Mało na świecie takich festiwali
Posłuchaj
08:19 2021_08_26 13_30_44_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Elwira Kozłowska: festiwal w tym roku odbywa się po raz 18. Wchodzimy więc w dorosłość (Muzyczna Jedynka)

Bogusław Klimczak urodził się w Kozienicach, natomiast całe dorosłe życie spędził w Polskim Radiu, gdzie był dyrektorem muzycznym, prowadził orkiestry i pisał setki piosenek. Od blisko 20 lat Kozienice organizują festiwal jego imienia.

- Festiwal w tym roku odbywa się po raz 18. Wchodzimy więc w dorosłość. Ten rok jest szczególny również z innego powodu. 19 października przypada setna rocznica urodzin Bogusława Klimczuka, który był człowiekiem wielu talentów. Był pianistą, dyrygentem, aranżerem, kompozytorem oraz prekursorem wielu interesujących akcji, na przykład pierwszego polskiego talent show, jakim był "Mikrofon dla wszystkich" - komentuje Elwira Kozłowska.

Jaki program?

- Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka wraca do Kozienic, po rocznej przerwie, w piątek 27 sierpnia, a wraz z nim Konkurs Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, będący najważniejszą częścią festiwalu. W koncercie finałowym zobaczymy zmagania 15 finalistów, którzy zostali wyłonieni w czerwcowych kwalifikacjach wstępnych. Ci najlepsi staną przed ogromną szansą nie tylko na wygranie sporych pieniędzy, bo pula nagród to ponad 20 tysięcy złoty, ale mają przede wszystkim okazję zaprezentować się szerokiej publiczności - przekazuje Elwira Kozłowska.

Piątkowy koncert odbędzie się o godz. 16.00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach.

W sobotę także gwiazdy

Najlepsi finaliści wystąpią - podczas Koncertu Galowego - na Scenie Enea w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim w sobotę 28 sierpnia. Początek tego wydarzenia zaplanowano na godz. 19.00.

- W sobotę nie zabraknie również gwiazd. Wystąpią Kabaret Skeczów Męczących oraz Andrzej Piaseczny. Szczególnie zaproszenie Andrzeja Piasecznego nie było przypadkiem. Co roku staramy się, aby gwiazda naszego festiwalu motywowała naszych konkursowiczów. Andrzej Piaseczny także rozpoczynał swoją karierę od takich konkursów - mówi Elwira Kozłowska.

Tego dnia odbędzie się również koncert "Wspomnienie o Bogusławie Klimczuku" duetu Lenda/Kozub. - To będzie kolejny ukłon Kozienic w stronę Bogusława Klimczuka. Będziemy wspominać utwory skomponowane przez niego, ale w całkowicie nowych aranżacjach - dodaje.

Program 1 Polskiego Radia jest patronem radiowym Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość: Elwira Kozłowska (dyrektor Kozienickiego Domu Kultury)

Data emisji: 26.08.2021

Godzina emisji: 13.30

DS

Czytaj także

"Tego się nie zapomina". Ania Wyszkoni o koncertach i nowym singlu

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 15:55
- Ta piosenka kojarzy mi się z podróżą, swobodą i wiatrem we włosach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o swoim najnowszym singlu „Skrable” Ania Wyszkoni. Czy wokalistka była bardziej podekscytowana premierą nowej piosenki czy pierwszym koncertem po tak długiej przerwie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hochman: Urszula miała łzy w oczach, kiedy usłyszała "Konika na biegunach"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 16:07
Zbliża się 18. Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera". Jedną z gwiazd będzie Michał Hochman. - Zaśpiewam piosenki polskie, które powstały w czasach międzywojennych oraz polsko-żydowskich kompozytorów, którzy wyemigrowali w tym czasie do Stanów Zjednoczonych, jak również współczesnych polskich kompozytorów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia. Czy publiczność usłyszy jego "Konika na biegunach"?
rozwiń zwiń