Bartek Królik z utworem "Zakochana" na konkursie Premier w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 16:20
"Zakochana" to najnowszy singiel Bartka Królika, który weźmie udział w konkursie Premier na Festiwalu w Opolu 2021. - Ta piosenka, z którą występuje na Festiwalu w Opolu jest ukłonem w stronę artystów tj. George Michael czy Michael Jackson - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Bartek Królik. 
Bartek Królik
Bartek Królik Foto: G. Śledź/Polskie Radio

wasik jaroslaw jedynka 1200x660.jpg
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu gotowe na festiwal

58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się w piątek 3 września. W sobotę odbędzie się Koncert Premier, gdzie w części konkursowej zaprezentuje się dziesięciu polskich wykonawców, których premierowe piosenki zostały zakwalifikowane przez Radę Artystyczną tegorocznego festiwalu. 

W "Premierach" wystąpią Paulla, PUTONROCK, Three Of Us, A. S.A. Anna Sokołowska Alabrudzińska, Kasia Moś ft. Jarecki, Bartek Królik, Roksana Węgiel, Krystian Ochman, Martin Lange i Natalia Zastępa.

- Wczoraj mieliśmy próby, wróciłem z Opola. Teraz czekam na kolejny wyjazd, intensywnie przygotowuje się do swojego występu - podkreśla Bartek Królik. 


Posłuchaj
09:12 2021_09_02 14_21_53_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Bartek Królik z utworem "Zakochana" na konkursie Premier w Opolu (Muzyczna Jedynka)

 

Uczestnicy Premier będą rywalizować: o nagrodę im. Karola Musioła, przyznawaną przez publiczność w głosowaniu SMS-owym oraz o nagrodę jury, w którego skład wejdą artyści, dziennikarze i krytycy z branży muzycznej.

Powrót do korzeni 

- Zaczynam trochę przekierowywać swoje tory muzyczne w stronę muzyki elektronicznej i zamknąć ten etap klasyczny, jeżeli chodzi o brzmienie, dobór instrumentów i sposób grania - przyznaje wokalista. 

Jak dodaje w muzycznych inspiracjach stara się powrócić do korzeni. - Jesteśmy wychowankami lat 80. i 90. Piosenka "Zakochana" ma posmak tamtych lat, aczkolwiek jest dość dzisiejsza - ocenia. 

 źródło: Bartek Królik/Youtube 

Czy utwór "Zakochana" jest mostem łączący "Pana od Muzyki" z przeszłością? - Mam nadzieję, że to będzie taka odskocznia, która spowoduje, że tego niszowego artystę zobaczy ktoś więcej i zacznie się moja historia - przyznaje gość audycji. 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Bartek Królik (wokalista, kompozytor, producent muzyczny) 

Data emisji: 2.09.2021 r. 

Godzina emisji: 14.20

IAR/ans  

Czytaj także

"Tak właśnie wypłynęła Miranda". Iga Krefft o nowym singlu

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 16:14
Ofelia wypuściła właśnie singiel zwiastujący pojawienie się drugiego albumu, na którym poznamy osiem jej nowych wcieleń. - Tak naprawdę te wszystkie postaci to jedna i ta sama osoba - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Iga Krefft. Co Ofelia pokaże swoim fanom?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Moś wystąpi w Opolu. "Jestem nastawiona, by przekazać dobre moce"

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 08:20
- W Opolu chcielibyśmy przekazać dobrą energię i moc, żeby to było dla ludzi radosne i pozytywne, dawało nadzieję. Cieszę się też, że Jarecki zgodził się zaśpiewać ze mną ten duet - mówiła w Polskim Radiu 24 Kasia Moś. Artyści wykonają w duecie utwór "Dobre moce" w tegorocznym konkursie Premier.
rozwiń zwiń