"Kocham całokształt muzyki". Bryska w Muzycznej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 14:20
Na polskiej scenie muzycznej pojawiła się niespodziewanie. Mówi o raperach, śpiewa o Lanie Del Rey, ale podkreśla, że zakochana jest w każdym gatunku muzyki. - Jeżeli chodzi o inspiracje do pisania, to biorę ze wszystkiego i słucham praktycznie wszystkiego, co mnie zaciekawi - mówi bryska, dwudziestoletnia wokalistka.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Carlos Castilla

Czytaj też:
Charlie Watts Forum 1200.jpg
Nie żyje legenda The Rolling Stones. Kusy: Charlie Watts grał w nierockowy sposób

Pierwszy singiel młodej artystki miał premierę 9 kwietnia tego roku, a zatytułowany został "naiwna". Sama pisze i komponuje, czasem, jak przyznaje, zdarza jej się również rysować swoje utwory. - Lubię przelewać swoje myśli na papier, robić to w formie graficznej. To pozwala mi je zobrazować, a przede wszystkim to bardzo przyjemna forma wyrażania siebie - nie kryje.

Posłuchaj
10:24 2021_09_03 13_17_14_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Objawienie na polskiej scenie muzycznej - bryska - gościem radiowej Jedynki ("Muzyczna Jedynka"/Jedynka)

 

Pracowita końcówka roku

Wokalistka zapowiada, że wkrótce na rynku ukaże się jej płyta winylowa. Nie wyklucza, że osobiście zaangażuje się w tworzenie autorskiej okładki wydawnictwa. - Jesienią mamy zaplanowaną EP-kę z utworami, które już wyszły i będzie parę nowych - mówi bryska. Do końca roku ma ukazać się jeszcze siedemnaście autorskich piosenek. - W wytwórni śmieją się, że jestem maszynką do pisania piosenek. Rzeczywiście, na razie wychodzi tego ze mnie bardzo dużo - przyznaje.

Zobacz też:

Choć każdy prezentowany utwór jest osobną historią, sama artystka nie zdradza zbyt wielu szczegółów na swój temat. Nie znamy jej personaliów, ukrywa również swoją twarz. Na antenie radiowej Jedynki zdecydowała się powiedzieć więcej o tym, co zajmuje ją poza tworzeniem i występowaniem. - Moją największą pasją, poza muzyką, jest gotowanie. Uzależniłam już swoją rodzinę i współpracowników od bułeczek cynamonowych - przekonuje.

YouTube/bryska.official

Czytaj też:
Magda Ruta Tomek Krawczyk 1200.jpg
"Świateł mruganie" - nowy singiel Magdy Ruty

Anonimowość celebrytki?

Choć bryska jest wokalistką tajemniczą, nie zamierza rezygnować z koncertów. Czy ma już plan na to, jak pogodzić prywatność z show-biznesem? - Lubię kontakt z ludźmi, więc jakiś patent musimy na to znaleźć. Często na planach teledysków jest śmiesznie, bo jak mam grzywkę na oczach, to nic nie widzę, i kilka razy niewiele brakowało, żebym wywinęła orła - podsumowuje.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: bryska (wokalistka)

Data emisji: 3.09.2021

Godzina emisji: 13.17

mg

Czytaj także

Koncert ku pamięci Baczyńskiego. Włodek Pawlik: jego poezja od zawsze ze mną

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 16:17
- Krzysztof Kamil Baczyński był nie tylko wielkim poetą, ale również żołnierzem Powstania Warszawskiego. Zginął podczas walki od kuli hitlerowskiego snajpera - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Włodek Pawlik, który skomponował muzykę do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Już 1 sierpnia odbędzie się koncert upamiętniający tego niezwykłego poetę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chcemy zaskoczyć siebie i słuchaczy". Golec uOrkiestra przed koncertem "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 15:57
- Mamy nadzieję, że widzowie obejrzą koncert na kanale YouTube i również zachwycą się tym widokiem. To miejsce jest naprawdę imponujące - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Łukasz Golec. O godz. 20.00 na malowniczej górze Żar w Beskidzie Małym odbędzie się koncert Golec uOrkiestry w ramach jubileuszowej trasy "Lata z Radiem".
rozwiń zwiń