Grzegorz Skawiński: do płyty "Kombii 5" podeszliśmy bardzo odważnie

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 16:44
Zespół Kombii wydał już piątą płytę. W połowie jest ona w duchu lat 80., w połowie - poprockowa. Grzegorz Skawiński wyjaśnia, że odwaga polegała na zaproszeniu do projektu nowych producentów.
Grzegorz Skawiński
Grzegorz SkawińskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

skawiński grzegorz PR1 1200x660.jpg
Grzegorz Skawiński: piosenka "Ochronię nas" jest o ochronie świata

Na płycie znajduje się 11 premierowych utworów oraz kilka bonusów. - Płytę podzieliliśmy między dwóch producentów, co zaowocowało dwoma odsłonami naszego brzmienia. Jedna część ewidentnie nawiązuje do lat 80. i jest mocno elektroniczna, a druga - poprockowa, bardziej gitarowa, co jest przecież dla nas naturalne - mówi.

Skawiński podkreśla, że muzycy nie chcieli, aby utwory na płycie były kalką starego Kombii i zależało im, żeby nawiązania były bardziej współczesne. - Myślę, że tym utworom bliżej jest do Bruno Marsa niż do typowych starych klimatów.


Posłuchaj
12:49 2021_09_03 14_23_00_PR1_muzyczna_jedynka9.mp3 Grzegorz Skawiński o nowej płycie "Kombii 5" (Muzyczna Jedynka)

 

Z kolei jeśli chodzi o brzmienie, to zespół Kombii wykorzystał stare instrumenty. - Ale chodziło nam o to, żebyśmy nie byli podejrzewani o kopiowanie samych siebie - wyjaśnia. Mam nadzieję, że na płycie każdy z fanów zespołu Kombii znajdzie coś dla siebie.

- Życie mnie nauczyło, żeby nigdy nie mówić nigdy - mówi Grzegorz Skawiński, zapytany, czy to możliwe, aby w którejś z piosenek zespołu wystąpił Sławomir Łosowski. Obaj muzycy grali kiedyś wspólnie w zespole Kombi, ale doszło do rozłamu i liderem Kombi jest Łosowski, a Kombii tworzą m.in. Skawiński i inny były członek poprzedniej formacji Waldemar Tkaczyk.

Grzegorz Skawiński zastrzega, że na razie nic takiego się nie zapowiada, ale teoretycznie nie można tego wykluczyć, zwłaszcza że Sławomir Łosowski deklarował, że nie miałby problemu, aby zagrać razem z dawnymi kolegami.

Rozmowę zakończyła piosenka "23 tysiące dni".

Czytaj także:

KombiiVEVO

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Zegler

Gość: Grzegorz Skawiński (Kombii)

Data emisji: 3.09.2021 r. 

Godzina emisji: 14.23

a


Czytaj także

Jedyne takie miejsce - Mława

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 12:00
Czy można odmalować historię miasta na płótnie? Tak, bo miejscowy artysta Zdzisław Kruszyński zrobił Drzwi do Mławy jako wstęp do poznania miasta właśnie w takiej formie. A kim są znani ludzie pochodzący z Mławy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombii życzy "Białych Świąt". Skawiński: tekst od razu mi podpasował

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 17:35
- W tekście tej piosenki jest też ślad obecnych czasów. Gdy śpiewam o aniołach, że nas chronią, jest to takie lekkie mrugnięcie okiem w kierunku służby zdrowia i aniołów nie tych z nieba, tylko tych z ziemi - mówi lider zespołu Kombii Grzegorz Skawiński. Czy utwór "Białe Święta" okaże się hitem zbliżającego się Bożego Narodzenia?
rozwiń zwiń