Bohdan Łazuka o płycie "Nocny Bohdan". "Są na niej same duety"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 16:44
Bohdan Łazuka płytę "Nocny Bohdan" nagrał w 2017 roku. - Miałem może niezbyt oryginalny pomysł, żeby nagrać z moimi ukochanymi wykonawcami duety - wyjaśnia.
Przedstawienie Teatru TVP pt. Biesiada u Hrabiny Kotłubaj w reżyserii Roberta Glińskiego. Nz. Bohdan Łazuka (C), Barbara Krafftówna (P i) Anna Polony (L)
Przedstawienie Teatru TVP pt. Biesiada u Hrabiny Kotłubaj w reżyserii Roberta Glińskiego. Nz. Bohdan Łazuka (C), Barbara Krafftówna (P i) Anna Polony (L) Foto: TVP/PAP/Jan Bogacz

nie lubie 1200.jpg
Mija 50. lat od premiery "Nie lubię poniedziałku". Co decyduje o fenomenie filmu?

Artysta nie wybierał personalnie wykonawców, ale jedynie sugerował gatunek muzyki i formę muzyczną. Teksty do prawie wszystkich utworów napisał Michał Zabłocki. - A główną inspiratorką była moja ukochana córka Olga - zdradza kulisy powstawania albumu. 


Posłuchaj
11:45 2021_09_07 14_28_13_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Bohdan Łazuka o nowej płycie i związkach z Witoldem Gombrowiczem (Muzyczna Jedynka)

lazuka bohdan_0095911200.jpg
Bohdan Łazuka o sobie: cynik zdolny do wzruszeń

 


Bohdan Łazuka wspomina Ludwika Sempolińskiego, który był jego nauczycielem aktorskiego zawodu. - On był syntezą czegoś takiego, co jest nasycone dobrocią i to nie tylko do studentów. On był zakochany w świecie - podkreśla. Opowiada, jak Ludwik Sempoliński wchodził zawsze punktualnie 13.15 do kawiarni w hotelu Europejskim, gdzie pił codziennie kawę i na głos wydziwiał "co ci Sowieci wyprawiają". - A tam przy co drugim stoliku ubek siedział - śmieje się.

Gość Programu 1 Polskiego Radia wyjaśnia co ma wspólnego z Gombrowiczem. Jeszcze kiedy uczył się aktorstwa dostał od Ireneusza Iredyńskiego broszurkę Gombrowicza, którą wydała paryska "Kultura", a wtedy to był w Polsce towar nielegalny. Później w 2017 roku zagrał rolę Barona Apfelbauma w sztuce "Biesiada u hrabiny Kotłubaj" Witolda Gombrowicza reżyserowanej przez Roberta Glińskiego dla Teatru Telewizji. - Za tę rolę dostałem nagrodę imienia Gombrowicza, którą wręczą mi 27 tego miesiąca w Nicei, tam gdzie pani Rita Gombrowicz jeszcze mieszka - mówi Bohdan Łazuka. Uważa, że jest się czym chwalić.

Czytaj także:

Bohdan Łazuka/Youtube

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Bohdan Łazuka (aktor, piosenkarz)

Data emisji: 7.09.2021

Godzina emisji: 14.28

agZobacz więcej na temat: Bohdan Łazuka Maria Szabłowska

Czytaj także

Marcin Nierubiec: łączy nas miłość do Bohdana Łazuki

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 16:20
- Cieszymy się, że płyta "Nocny Bohdan" powoli uzyskuje rozgłos. To jest zasługa pana Bohdana. To jest legenda - podkreślił w radiowej Jedynce kompozytor Marcin Nierubiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohdan Łazuka: gdyby to było pierwsze piętro, też bym skoczył

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 16:07
Gościem Michała Olszańskiego był człowiek wielu talentów. Aktor, piosenkarz, prezenter radiowy i telewizyjny – Bohdan Łazuka. 
rozwiń zwiń