Ewa Farna: hasłem przewodnim tego utworu jest sztuka mówienia "nie"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 16:05
Wraz z końcem sierpnia ukazał się nowy singiel wokalistki, "No nie". To już druga piosenka z tak silnym przekazem, która zapowiada album artystki. - Zawsze chciałam i to był mój cel, żeby połączyć muzykę popową z jakimś przesłaniem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ewa Farna. 
Ewa Farna
Ewa FarnaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Piosenka z ważnym przekazem 

Pierwszy singel - "Ciało" - zapowiadający nową płytę został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy. "No nie" to kolejna propozycja wokalistki, dotykająca bardzo ważnego zagadnienia. - Chciałam, żeby ta muzyka, mimo popowej formy coś przekazywała - podkreśla. - Miałam wiele sytuacji w życiu, które wymagały powiedzenia "nie" i uważam, że to jest bardzo ważna sztuka, której trzeba się nauczyć - dodaje. 

 źródło: Ewa Farna/Youtube 

15 lat na scenie 

Ewa Farna swoją karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 12 lat. Dziś jest szczęśliwą żoną i mamą, która niedawno świętowała 15-lecie swojej pracy artystycznej. - Dzisiaj jestem w miejscu, kiedy jestem mamą i jestem radosna, szczęśliwa i chcę o tym pośpiewać, pobilansować na nowej płycie, zaśpiewać o pozytywnych sprawach - podkreśla. 

Posłuchaj
10:29 2021_09_09 13_34_26_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 "No Nie". Ewa Farna prezentuje nowy singiel (Muzyczna Jedynka)

 

"Umami" - nowy album 

Wokalistka nie zdradza dokładnej daty premiery nowej płyty, ale za to zapowiada, że na nowym krążku ukażą się różne piosenki. - Krążek jest bardzo kolorowy, rozciągnięty muzycznie na wszystkie strony - mówi. - Jest trochę bluesa, utwory organiczne śpiewane z całym zespołem. Płyta jest kolorowa i łączy chęć dążenia do równowagi, do pozytywnego przekazu - dodaje. 

 źródło: Ewa Farna/Youtube 

***

Ewa Farna to polsko-czeska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka. W wieku 11 lat odniosła swój pierwszy sukces, wygrywając konkurs piosenki na czeskich Morawach. Niedługo potem zwyciężyła w Europejskim Festiwalu Młodzieży w Sosnowcu na Konkursie Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród. W wieku 25 lat miała na koncie już dziewięć albumów muzycznych. W przygotowaniu jest jej kolejny krążek "Umami". 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Ewa Farna (wokalistka)

Data emisja: 9.09.2021 r. 

Godzina emisji: 13.34

ans 

Czytaj także

"To bardzo osobista piosenka". Rafał Brzozowski o nowym singlu "Głośniej"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 16:20
Rafał Brzozowski na antenie Programu 1 Polskiego Radia opowiedział o nowo wydanym singlu "Głośniej", który ujrzał światło dzienne 23 lipca br. - W tym utworze śpiewam o tym, że czasami trzeba się zatrzymać, popatrzeć dookoła. Ta piosenka jest mocno osobista - podkreślił. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ten utwór mówi o dobrych mocach". Kasia Moś i Jarecki przedpremierowo w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 16:48
- Ten utwór opowiada o dobrych mocach i o tym, co jest nam przeznaczone - mówi o swoim najnowszym singlu Kasia Moś, która nagrała go w duecie z Jareckim. Zanim jednak artyści zaśpiewają "Dobre moce" w konkursie "Premier" podczas 58. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, ich nową piosenkę usłyszeliśmy przedpremierowo na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń