"Królestwo" Natalii Nykiel. Wokalistka prezentuje nowy utwór

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 16:30
"Królestwo" jest drugim singlem zwiastującym trzeci album Natalii Nykiel. Inspiracją do napisania utworu była książka Szczepana Twardocha pt. "Król". 
Natalia Nykiel
Natalia Nykiel Foto: Lukasz Dejnarowicz/Agencja Forum

Natalia Zastępa 1200.jpg
Natalia Zastępa prezentuje debiutancki album "Nie żałuję"

Wizja Warszawy 

- Tekst do piosenki "Królestwo" powstawał w momencie, kiedy czytałam książkę Stefana Twardocha pt. "Król" i bardzo mnie zafascynowała wizja Warszawy z dwudziestolecia międzywojennego - przyznaje Natalia Nykiel. - Wizja Warszawy takiej brudnej, przepełnionej porachunkami gangów, ale mającej również iskrę. (...) Stwierdziłam, że to jest świetny obraz do namalowania w teście piosenki - dodaje. 

Wokalistka na antenie radiowej Jedynki przyznaje, że Warszawa od zawsze ją inspirowała. - Uwielbiam to miasto i uważam, że jest bardzo niedocenione w naszym kraju - mówi. - Dla mnie Warszawa to są kapliczki na Pradze, ścieżki rowerowe, Wisła, spotkania z przyjaciółmi w plenerze, kina studyjne oraz tabliczki na blokach informujące, czy mieszkał tu jakiś sławny poeta - wylicza. 


Posłuchaj
09:00 2021_09_13 14_30_12_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Natalia Nykiel prezentuje nowy singiel "Królestwo" (Muzyczna Jedynka)

 

Nowy singiel 


"Królestwo" to drugi singiel z nadchodzącej studyjnej płyty wokalistki, który jest przepełniony elektronicznym brzmieniem. Wraz z nim na kanale YouTube ukazał się teledysk wyreżyserowany przez Łukasza Zabłockiego.  

źródło: Natalia Nykiel/Youtube 

Zapowiedź nowej płyty 

Nowa płyta Natalii zbliża się wielkimi krokami. Jak zdradza wokalistka, będzie ona bardzo różnorodna. - Ten album będzie bardzo filmowy, osobisty, przez to, że powstawał w czasie pandemii, dużo moich osobistych rzeczy musiałam wyciągnąć na powierzchnię - wyjaśnia. - Wszystkie piosenki na płycie są w języku polskim, będzie również gość - Piotr Rogucki - dodaje. 

Zobacz także: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Natalia Nykiel (wokalistka)

Data emisji: 13.09.2021 r. 

Godzina emisji: 14.30

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

"Ten utwór mówi o dobrych mocach". Kasia Moś i Jarecki przedpremierowo w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 16:48
- Ten utwór opowiada o dobrych mocach i o tym, co jest nam przeznaczone - mówi o swoim najnowszym singlu Kasia Moś, która nagrała go w duecie z Jareckim. Zanim jednak artyści zaśpiewają "Dobre moce" w konkursie "Premier" podczas 58. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, ich nową piosenkę usłyszeliśmy przedpremierowo na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń