"Mogłem zajrzeć w głąb siebie". Leepeck o nowej płycie i pandemii

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 16:41
- Od zawsze poszukiwałem jakichś alternatywnych światów i ten czas zatrzymania się na chwilę był dla mnie pomocny - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Leepeck, który właśnie nagrał swój najnowszy album "Na mnie już czas". Jak bardzo pandemia wpłynęła na jego twórczość?
Leepeck
LeepeckFoto: Gabi Orłowska/mat. prasowy


Happysad Forum 1200.jpg
"Znamy się już od liceum". Happysad świętuje 20. urodziny
Posłuchaj
10:11 2021_09_13 13_22_07_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Leepeck zdradza, że najwięcej radości sprawia mu pisanie piosenek (Muzyczna Jedynka)

Płyta "Na mnie już czas" opowiada o ludziach, miłości i przemijaniu, możemy na niej też usłyszeć kilku gości: Natalię Przybysz, Anitę Lipnicką oraz Wojtka Mazolewskiego. Jak przyznaje Leepeck, album jest jego wyczekiwanym dzieckiem, ale… niewychuchanym.

- Wielu artystów mówi, że bardzo pracowało nad płytą, przez co ta była strasznie wychuchana, a później czasem okazuje się, że aż za bardzo. Z producentem Jurkiem Zagórskim staraliśmy się, żeby aż tak bardzo nie chuchać i aby nie było za ładnie - opowiada Leepeck.

Źródło: Agora Muzyka/Leepeck feat. Wojtek Mazolewski, "Marsjanie" 

Świat zatrzymał się na chwilę

Dzięki temu, że płyta nie jest idealna, potrafi zaczarować słuchaczy. W czasie pandemii poszukiwaliśmy właśnie takiego alternatywnego świata.

- Piosenki na tę płytę zacząłem pisać chwilę przed pandemią i częściowo kończyliśmy ją już w czasie pandemii. Zawsze poszukiwałem jakichś alternatywnych światów i w sumie ten okres izolacji oraz zatrzymania się na chwilę, szczerze mówiąc, był dla mnie pomocny. Oczywiście same okoliczności były dla mnie bardzo trudne, tak jak dla wszystkich, ze względów finansowych i z powodu obaw, że ktoś z bliskich może zachorować. Jednak ze względów artystycznych czy twórczych to, że świat zatrzymał się na chwilę, było w pewnym sensie pozytywnie. To pozwoliło mi trochę zajrzeć w głąb siebie i przemyśleć pewne rzeczy - przyznaje Leepeck.

Uwielbia pisać piosenki

Leepeck zdradza, że najwięcej radości sprawia mu pisanie piosenek. - To jest coś takiego, z czym jestem sam. Cały czas mam to gdzieś w głowie i to daje mi jakiś sens istnienia. Oczywiście nie jest to jedyny sens mojego istnienia, ale jest to dla mnie bardzo istotne - wyjaśnia.

- Chyba największe zadowolenie sprawia to, że robisz kawałek i stwierdzasz, że on jest fajny. Co więcej, jak inni z twojego otoczenia: menedżer, koledzy z zespołu czy ktokolwiek inny, mówią, że jest super, to pojawia się ogromna satysfakcja. Późniejsze części procesu tworzenia są już bardziej zależne od innych ludzi i często jest dużo wpływów zewnętrznych, które oczywiście dla całości mogą być bardzo pozytywne, kiedy na przykład producent sugeruje, żeby coś zmienić - dodaje.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Leepeck (kompozytor, autor tekstów, wokalista)

Data emisji: 13.09.2021 

Godzina emisji: 13.22

DS

Zobacz więcej na temat: Ula Kaczyńska MUZYKA płyta

Czytaj także

Grzegorz Skawiński: do płyty "Kombii 5" podeszliśmy bardzo odważnie

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 16:44
Zespół Kombii wydał już piątą płytę. W połowie jest ona w duchu lat 80., w połowie - poprockowa. Grzegorz Skawiński wyjaśnia, że odwaga polegała na zaproszeniu do projektu nowych producentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Goleniewski: album "Szkoda" traktujemy na swój sposób przełomowo

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 16:37
Lider zespołu Kroki opowiada o ich nowym wydawnictwie "Szkoda". - To pierwszy projekt, który stworzyliśmy w języku polskim, i który uświadomił nas o ładunku emocjonalnym słów wypowiadanych również na co dzień - opowiada muzyk w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń