"Tancerz jest jednocześnie artystą i sportowcem". Mateusz Wójcik o stepowaniu

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 15:12
- Każda z form stepowania jest zupełnie inna, natomiast my w spektaklu znajdujemy sposób, żeby połączyć te różne formy tańca - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Wójcik, reżyser widowiska "Usłyszeć taniec". Czy taniec faktycznie jest jedną z najbardziej wymagających sztuk?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Sergei Bobylev / TASS / Forum

Leepeck FREE 1200.jpg
"Mogłem zajrzeć w głąb siebie". Leepeck o nowej płycie i pandemii
Posłuchaj
06:48 2021_09_14 13_28_57_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Mateusz Wójcik: kiedy wychodzimy na scenę, przenosimy się do innej rzeczywistości (Muzyczna Jedynka)

W sobotę (18.09) o godz. 18.00 w Domu Kultury Świt w Warszawie wystawiony zostanie barwny spektakl, w którym taniec będzie częścią muzyki, a muzyka tańca. Gościem specjalnym widowiska "Usłyszeć taniec" będzie gwiazda młodego pokolenia wizjonerów flamenco - Gero Dominguez.

- Tworzymy widowisko różnych form stepowania. Mamy step amerykański, step irlandzki oraz flamenco. Myślę, że wszystkie te formy są równie trudne. Każda z nich jest zupełnie inna, natomiast my w spektaklu znajdujemy sposób, żeby połączyć te różne formy tańca - zapowiada Mateusz Wójcik.

Fascynacja stepowaniem

Mateusz Wójcik wspomina, że stepowaniem zafascynował się w wieku 11 lat, kiedy mama po raz pierwszy zabrała go na tego typu widowisko. Wcześniej oglądał w telewizji wspólnie z babcią amerykańskie musicale. - Miałem dosłownie parę lat i to był mój pierwszy kontakt ze stepowaniem - zdradza.

Tancerz musi trenować swoje ciało

Czy to prawda, że taniec jest najbardziej wymagającą ze sztuk? - Myślę, że każda forma sztuki jest wymagająca, natomiast taniec jest o tyle wyjątkowy, iż można powiedzieć, że jest połączeniem sztuki i sportu. Wydaje mi się, że każdy tancerz jest jednocześnie artystą i sportowcem, który musi bardzo mocno trenować swoje ciało - twierdzi Mateusz Wójcik.

- Kiedy wychodzimy na scenę, przenosimy się do innej rzeczywistości. Jest to zdecydowanie magiczny moment - dodaje Mateusz Wójcik.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Mateusz Wójcik (reżyser widowiska "Usłyszeć taniec")

Data emisji: 14.09.2021

Godzina emisji: 13.28

DS

Czytaj także

Nowy utwór może być przełomem w karierze zespołu Feel

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 13:21
Wciąż trwające kalendarzowe lato przyozdabiamy w "Muzycznej Jedynce" nowym utworem zespołu Feel "Lubię na Ciebie patrzeć", który ma szansę otworzyć nowy rozdział w ich karierze i stać się przebojem nadchodzącej jesieni. - To zupełnie nowe brzmienie, złamaliśmy swój styl i odważniej zaprezentowaliśmy inny rodzaj muzyki - tłumaczy Piotr Kupicha, lider zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Farna: hasłem przewodnim tego utworu jest sztuka mówienia "nie"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 16:05
Wraz z końcem sierpnia ukazał się nowy singiel wokalistki, "No nie". To już druga piosenka z tak silnym przekazem, która zapowiada album artystki. - Zawsze chciałam i to był mój cel, żeby połączyć muzykę popową z jakimś przesłaniem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ewa Farna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Byłem poruszony tym tekstem". Darek Kozakiewicz o nowym singlu

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 17:27
"To nie żart" jest najnowszym singlem Darka Kozakiewicza. Słowa do tego utworu napisał Jacek Cygan. - Kiedy przeczytałem ten tekst, byłem nim po prostu bardzo poruszony - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Darek Kozakiewicz. Czego zapowiedzią jest jego nowa piosenka?
rozwiń zwiń