Kto będzie Mistrzem Mowy Polskiej 2021? Dowiemy się już w poniedziałek

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 18:10
Dosłownie godziny dzielą nas od odpowiedzi na pytanie, kto w tym roku zostanie Mistrzem Mowy Polskiej. - Oficjalnie dowiemy się w poniedziałek wieczorem w Kielcach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Kossakowski, dyrektor programu "Mistrz Mowy Polskiej".
Plakat konkursu
Plakat konkursuFoto: materiały prom.

Dwa Teatry Zamość okładka 1200.jpg
Startuje XX Festiwal "Dwa Teatry" w Zamościu. W konkursie aż 48 słuchowisk dla dorosłych oraz 15 dla dzieci i młodzieży
Posłuchaj
08:31 2021_09_15 14_30_45_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Wśród nominowanych do tytułu Mistrza Mowy Polskiej jest m.in. Agnieszka Kunikowska z Programu 1 Polskiego Radia (Muzyczna Jedynka)

Od 2001 roku, co rok, poznajemy kolejnych mistrzów. Już w ten poniedziałek (20.09) o godz. 18.00 w Kieleckim Centrum Kultury dowiemy się, kto będzie tegorocznym laureatem. Wśród nominowanych jest m.in. Agnieszka Kunikowska z Programu 1 Polskiego Radia.

- Będziemy mieli okazję posłuchać tegorocznych nominowanych, jak również poznać placówki nominowane do tytułu Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej, przyznawanego już po raz dziesiąty. Na pewno jedno nazwisko możemy zdradzić, ponieważ to już nie jest tajemnica. Od czerwca, kiedy ogłoszono nominację na Zamku Królewskim, wiemy, że nagrodzona Złotym Laurem Akademii, wraz z p. Tadeuszem Deszkiewiczem, p. Barbara Młynarska-Ahrens odbierze podczas gali w Kieleckim Centrum Kultury nagrodę z rąk członków Akademii, czyli mistrzów lat ubiegłych - zapowiada Piotr Kossakowski.

Głosowanie do czwartku

Piotr Kossakowski zauważa, że jeszcze do czwartku (16.09) można głosować na swoich kandydatów na Mistrza Mowy Polskiej i Kuźnię Mistrzów Mowy Polskiej. - Oddanie głosu z komputera czy telefonu jest możliwe raz na dobę, więc tutaj trzeba się spieszyć. Jest też możliwość wysyłania esemesów - tłumaczy.

- Ubiegły rok, kiedy nie można było zorganizować naszego spotkania, dał nam smutne poczucie tego, ile straciliśmy. Dlatego w tym roku ochoczo rzuciliśmy się w wir działań. Po gali, która odbyła się w 2019 roku w Malborku, będzie to wydarzenie, które przywróci wiarę w możliwość spotykania, rozmowy i bezpośredniego kontaktu - dodaje gość Jedynki.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość: Piotr Kossakowski (dyrektor programu "Mistrz Mowy Polskiej")

Data emisji: 15.09.2021

Godzina emisji: 14.30

DS

Czytaj także

"W hołdzie wielkiemu poecie". Stan Borys zapowiada "Norwidowskie Theatrum Mundi"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 17:15
Wielkimi krokami zbliżają się 200. urodziny Cypriana Kamila Norwida, jednego z największych polskich wieszczów. - Uroczystość odbędzie się 24 września w Teatrze Wielkim w Warszawie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Stan Borys. Tego dnia usłyszymy koncert "Norwidowskie Theatrum Mundi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ten wyjątkowy koncert upamiętni Andrzeja Zauchę. "Cały czas jest w naszych sercach"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 15:53
Już za kilkanaście dni odbędzie się koncert upamiętniający 30. rocznicę śmierci Andrzeja Zauchy. - Na pewno widzi z góry, co tutaj robimy. Zagramy dla niego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Wolsztyński, organizator gali. Jakich artystów zobaczymy 10 października w Krakowie?
rozwiń zwiń