"Pościel". Duet Buki prezentuje nowy utwór

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 14:28
- "Pościel" jest to piosenka o znalezieniu miejsca dla siebie, w którym można oczyścić umysł i znaleźć wewnętrzny spokój - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ola Bąkała, członkini duetu Buki. 
okładka singla
okładka singla Foto: mat. promocyjne

kroki 1200.jpg
Jakub Goleniewski: album "Szkoda" traktujemy na swój sposób przełomowo

Duet Buki powstał w 2020 roku jako niespodziewany owoc pandemicznego zamknięcia. Tworzą go Ola Bąkała - wokalistka, główna autorka tekstów, od czasu do czasu basistka. Zawodowa skrzypaczka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Z kolei Kuba Bąkała to gitarzysta, producent samouk. Grał w takich zespołach jak Makijaż i Różowe Okulary.

źródło: buki/Youtube 

"Pościel" jest drugim singlem duetu. Pierwszy utwór "Bez dram" odniósł wielki sukces w sieci. Teledysk do piosenki ma blisko 80 tys. odsłon. 

Duet Buki swoje utwory nagrywają w domowym zaciszu. - To jest efekt zarówno pandemii jak i tego, że chcieliśmy mieć poczucie nieograniczonego czasu i braku presji studyjnej - mówi Kuba Bąkała. - Możemy zawsze do czegoś wrócić, poprawić, dociągnąć i to daje nam pełną swobodę. Jesteśmy u siebie i możemy zrobić przerwę, kiedy chcemy - dodaje. 


Posłuchaj
10:37 2021_09_20 13_22_50_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Duet Buki prezentuje nowy utwór pt. "Pościel" (Muzyczna Jedynka)

 

Jak się tworzy muzykę w małżeństwie? Jest to coś nowego, zwłaszcza dla mnie, z perspektywy zawodowego muzyka  - mówi Ola Bąkała. - Jest to dla mnie wyzwanie, żeby znaleźć wspólny język w tym, ale jka się już go znajdzie to sama przyjemność i staramy się czerpać ze wspólnego tworzenia jak najwięcej - słyszymy. 

źródło: buki/Youtube 

Zobacz także: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Ula Kaczyńska 

Goście: Ola i Kuba Bąkała (duet BUKI) 

Data emisji: 20.09.2021 r. 

Godzina emisji: 13.23

ans

Czytaj także

Radek Łukasiewicz o "Duchu oporu": bardzo wierzymy w ten materiał

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 15:40
- Nawet jeżeli mówimy o trudnych rzeczach, rzeczywistości, katastrofie ekologicznej czy naszej bierności wobec zapadającego się świata, to chcemy zwrócić na to uwagę i wskrzesić nadzieję - mówi Radek Łukasiewicz. Już 4 października ukaże się nowa płyta grupy Bisz/Radex.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Królestwo" Natalii Nykiel. Wokalistka prezentuje nowy utwór

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 16:30
"Królestwo" jest drugim singlem zwiastującym trzeci album Natalii Nykiel. Inspiracją do napisania utworu była książka Szczepana Twardocha pt. "Król". 
rozwiń zwiń