Wciąż "Obecny". Kuba Badach o reedycji płyty z utworami Andrzeja Zauchy

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 16:01
- To wydawnictwo jest lekiem na całe zło - mówi o reedycji albumu "Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha", wokalista Kuba Badach. Utwory zmarłego tragicznie artysty poddano remasteringowi, zadbano również o nową szatę graficzną.
Warszawa, 10.03.2013, Klub Palladium, Koncert Kuby Badacha i wreczenie zlotej plyty za album Tribute To Andrzej Zaucha
Warszawa, 10.03.2013, Klub Palladium, Koncert Kuby Badacha i wreczenie zlotej plyty za album Tribute To Andrzej ZauchaFoto: Radoslaw NAWROCKI / Forum

Czytaj też:
Kuba Badach Forum 1200.jpg
Ten wyjątkowy koncert upamiętni Andrzeja Zauchę. "Cały czas jest w naszych sercach

W roku 2009 ukazał się album "Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha". Znalazło się na nim czternaście utworów wybitnego artysty, w nowych aranżacjach Kuby Badacha i Jacka Piskorza. Po kilkunastu latach płyta doczekała się reedycji. - To jest jedna z niespodzianek dla nas samych, twórców tego albumu. Gdy tworzyliśmy ten krążek, nie postawiłbym ani grosza, gdyby ktoś powiedział mi, że po dwunastu latach nadal będziemy to grali - mówi w "Muzycznej Jedynce" Kuba Badach.


Posłuchaj
14:40 2021_09_21 13_21_46_PR1_Muzyczna_jedynka.mp3 Kuba Badach opowiedział o reedycji albumu "Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha" ("Muzyczna Jedynka"/Jedynka)

 

W hołdzie artyście ponadczasowemu

Wokalista podkreśla, że piosenki Zauchy zostały napisane tak dobrze, że absolutnie nigdy się nie nudzą. - Zazwyczaj trasy koncertowe mocno eksploatują materiał muzyczny, sprawiają, że jakąś piosenką jesteśmy zmęczeni. To zjawisko nie występuje w przypadku płyty "Obecny". Nie rozumiemy tego fenomenu - przyznaje. Dotyczy to również publiczności, która tłumnie zjawia się podczas każdego kolejnego występu. - Gramy w coraz większych salach, audytoria się powiększają. Chyba rzeczywiście w tej muzyce jest jakiś element leczniczy - uważa gość audycji.

Kuba Badach nie kryje, że krzewieniu pamięci o Andrzeju Zausze sprzyja to, w jakim miejscu życia się znajduje. - Zawsze mi się wydawało, że człowiek po czterdziestce dopiero osiąga balans pomiędzy tym, czego się nauczył, a możliwościami wykorzystania tej wiedzy - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Wiedza ta pozwala tworzyć treści ambitne, a jednocześnie docierać do szerokiej rzeszy odbiorców. - Zaucha w naszej odsłonie jest mocno jazzowy, mocno improwizowany, ale doświadczenie sceniczne pozwala nam nie odstraszać publiczności - dodaje.

YouTube/Kuba Badach

Wkrótce wielki jubileusz

10 października minie dokładnie 30 lat od tragicznej śmierci Andrzeja Zauchy. Wśród wielu wydarzeń związanych z tą rocznicą, tego dnia odbędzie się również Gala Jubileuszowa. W krakowskim Centrum Kongresowym ICE o godzinie 18.00 wystąpi plejada polskich gwiazd. Obok Kuby Badacha również Ewa Bem, Kasia Moś czy Andrzej Sikorowski. Wybrzmią nowe aranżacje takich utworów jak „C’est la vie” czy „Siódmy rok”.

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Kuba Badach (wokalista)

Data emisji: 21.09.2021 

Godzina emisji: 13.21

mg

Czytaj także

Ten wyjątkowy koncert upamiętni Andrzeja Zauchę. "Cały czas jest w naszych sercach"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 15:53
Już za kilkanaście dni odbędzie się koncert upamiętniający 30. rocznicę śmierci Andrzeja Zauchy. - Na pewno widzi z góry, co tutaj robimy. Zagramy dla niego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Wolsztyński, organizator gali. Jakich artystów zobaczymy 10 października w Krakowie?
rozwiń zwiń