Karolina Lizer o albumie "Lśniąca. Łąkowe historie". Inspirowany naturą, ludowością, spokojem, harmonią i nadzieją

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 17:25
Karolina Lizer jest finalistką konkursu Debiuty Opole 2020. To ona była inicjatorką pomysłu wydania albumu ze śpiewanymi przez nią autorskimi tekstami, niebanalnymi melodiami o niecodziennej harmonii. - Ja całe życie byłam łąkową dziewczyną, biegającą boso po mazurskich łąkach i taplającą się w jeziorach - mówi wokalistka.
Karolina Lizner
Karolina LiznerFoto: Forum

Jakub Skorupa 1200
"To podróż w głąb siebie". Jakub Skorupa o swoich piosenkach

Karolina Lizer zdradza, że przyszedł moment, kiedy uzmysłowiła sobie, że ta "łąkowość" to duża jej cząstka. Było to w czasie obostrzeń związanych z pandemią, kiedy kontakty międzyludzkie zostały ograniczone. - Ja miałam to szczęście, że byłam wtedy na wsi, więc nie byłam odseparowana od natury, a wręcz miałam jej więcej niż zwykle - wspomina. To spowodowało, że powstał ten album i - według jej słów - wygląda tak przez lockdown.


Posłuchaj
08:47 2021_09_22 14_36_16_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Karolina Lizner o debiutanckim albumie "Lśniąca. Łąkowe historie" (Muzyczna Jedynka)

 

IMG_1183.jpg
"Królowie życia". Mariusz Wawrzyńczyk przedpremierowo prezentuje nowy utwór

Gość Programu 1 Polskiego Radia zwraca uwagę, że cały czas należy do zespołu folkowego, który jest na jej uczelni, i który był dla niej wielką inspiracją przy powstawaniu albumu. - Tam poznałam wiele pięknych pieśni, mogłam się lepiej przyjrzeć polskiej kulturze ludowej i to też miało wpływ na płytę - mówi. Jej zdaniem, każda płyta jest podsumowaniem tego, co działo się w życiu artysty. A ponieważ "Lśniąca. Łąkowe historie" to jej pierwsza płyta, więc jest podsumowaniem całego jej życia.

- Tam jest wiele elementów, które składają się z momentów w moim życiu, jak się uczyłam muzyki żydowskiej, czy muzyki latino, czy bossa nóv, czy jazzu - opowiada. Zastrzega, że wszystko nie działo się naraz, bo nie da się wszystkiego robić w tym samym czasie, ale na płycie jest podsumowanie jej dokonań. Jest to kompilacja jej sympatii muzycznych. - Tam się znajduje wszystko, co ja kocham śpiewać, co lubię słuchać, czym lubię się otaczać - wyjaśnia.

Karolina Lizner/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will 

Gość: Karolina Lizner (wokalistka) 

Data emisji: 22.09.2021 r. 

Godzina emisji: 14.36

ag


Zobacz więcej na temat: Anna Will folk MUZYKA

Czytaj także

Zofia Nowakowska o projekcie ECHO: połączenie brzmień elektronicznych i gitarowych

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 14:18
ECHO to nowa konstelacja muzyczna na polskiej scenie. Powstała w wyniku spotkania Zofii Nowakowskiej, doświadczonej wokalistki o ogromnym dorobku scenicznym, z belgijskim producentem muzycznym Davidem Noxem. Ich najnowszy singiel nosi tytuł "Ogień".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bardzo lubię kombinować w muzyce". Klaudia Szafrańska o swojej przemianie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 16:04
Do sieci trafił najnowszy singiel Klaudii Szafrańskiej "Ko-oddech". - Przez to, że lubię dotykać różnych gatunków, to taka jest też moja muzyka - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Klaudia Szafrańska. Czym dokładnie zaskoczy nas na swojej solowej płycie?
rozwiń zwiń