Krzysztof "Jary" Jaryczewski z singlem "Facet" sprzed 50 lat

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 16:49
Krzysztof "Jary" Jaryczewski zaprezentował w "Muzycznej Jedynce" singiel nowej płyty "Lilaróż". Ale piosenka powstała i została nagrana jeszcze w latach 70. Teraz zespół Jary Oddział Zamknięty nagrał ją na nowo. - Historia zatacza koło - mówi lider zespołu.
Krzysztof Jary Jaryczewski
Krzysztof "Jary" JaryczewskiFoto: Łukasz Dejnarowicz/Forum

jary jaryczewski krzysztof_1200.jpg
"Jary": Oddział Zamknięty bardziej łączy niż dzieli

Piosenka powstała w zespole Tani Hotel, ale tam nie zaistniała i została dopiero nagrana przez pierwszy skład zespołu Oddział Zamknięty. - Nie wiem, dlaczego nie weszła na pierwszą płytę, może została wyparta przez nowsze kompozycje, dlatego postanowiłem do niej wrócić - opowiada muzyk. I znalazła się na nowej płycie.

Gość Programu 1 Polskiego Radia żartuje, że lilaróż to ulubiony kolor menadżerki, nie bardzo rockowy kolor, ale bardzo rockowy tytuł. - I o to chodzi - mówi.


Posłuchaj
10:29 2021_09_23 13_23_31_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Krzysztof "Jary" Jaryczewski o nowym albumie, graniu i powstającym filmie o nim (Muzyczna Jedynka)

 

Kasia Nova print 1200.jpg
"W życiu wszystko jest możliwe". Kasia Nova o nowym projekcie

Krzysztof "Jary" Jaryczewski zdradza, że w szufladzie ma jeszcze kilka piosenek z dawnych czasów. Być może do niektórych wróci. W większości są to piosenki z płyty demo, nagrane w dość kiepskiej jakości. - Tak, wracam do tej przeszłości, bo kiedyś nagrywanie i granie były dużo prostsze - zauważa. Nie było na scenie tak dużo urządzeń jak teraz, więc ma wrażenie, że muzyka brzmiała bardzo naturalnie. - Dzisiaj te nagrania są bardzo podobne do siebie - ocenia.

Muzyk przyznaje, że jest zwolennikiem prostoty zarówno w graniu, jak i w aranżacji. Zauważa, że zazwyczaj młodzi muzycy uważają, że im szybciej, im wyżej, im głośniej, tym lepiej. - No, tak nie jest, ale chyba trzeba do tego dorosnąć - śmieje się.

Na kanwie jego życia powstaje film. Prawdopodobnie zdjęcia będą kręcone w nadchodzącym roku, bo już jest skompletowana obsada i gotowy scenariusz. - Jest również pokazany mechanizm uzależnienia, na czym mi bardzo zależało w ramach przestrogi lub nadziei, że można z tego wyjść - opowiada Krzysztof "Jary" Jaryczewski. Przyznaje, że nigdy nie ukrywał, że miał z tym duży problem, a z tego powodu rozpadł się zespół [Jary Band - red.].

 Jary ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY - official/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Krzysztof "Jary" Jaryczewski

Data emisji: 23.09.2021 

Godzina emisji: 13.23

ag

Czytaj także

Krzysztof Jaryczewski: chciałem zapić się na śmierć

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 10:25
- Za którymś razem wziąłem pieniądze z ZAiKS-u z zamiarem, że wypiję tyle, aby nie wytrzeźwieć. Nie dało się. Leżałem na podłodze, nie mogłem palcem ruszyć, ale głowa nadal pracowała - mówił w Jedynce były wokalista Oddziału Zamkniętego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof "Jary" Jaryczewski: nie wymyśliłbym takiego scenariusza

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 14:20
Lider Oddziału Zamkniętego opowiadał o swoim życiu, którym można by obdarzyć kilka osób. Był i na samym szczycie, i na samym dnie. Odzyskał życie, w którym - jak mówi - dane mu było trzykrotnie się narodzić. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plejada gwiazd muzyki na mazurskim festiwalu w Węgorzewie

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 16:00
Podczas tegorocznej odsłony Festiwalu Naturalnie Mazury Music and More na węgorzewskiej scenie wystąpili między innymi Brodka, Lady Pank, Stanisława Celińska, Oddział Zamknięty, Pidżama Porno i Ania Rusowicz. Z artystami, którzy wystąpią w weekend miały okazję rozmawiać Martyna Podolska i Katarzyna Pietrzak. 
rozwiń zwiń