"Ta płyta została przeze mnie dopieszczona". Olga Bończyk o "Śladach miłości"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 15:43
- Pandemia spowodowała, że ta płyta nie miała szansy i możliwości dotarcia do większego grona - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o albumie "Ślady miłości" Olga Bończyk. Dlaczego, mimo jej potencjału, tylko jeden utwór z tej płyty zrobił ogólnopolską karierę?
Olga Bończyk
Olga BończykFoto: Wojciech Kusiński/PR

Koncert 100 lecie urodzin franka sinatry K. Badach 1200.jpg
Wciąż "Obecny". Kuba Badach o reedycji płyty z utworami Andrzeja Zauchy
Posłuchaj
11:58 2021_09_27 13_22_49_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Olga Bończyk przyznaje, że stara się przypominać ze swoim albumem "Ślady miłości" (Muzyczna Jedynka)

"Ślady miłości" to czwarta solowa płyta Olgi Bończyk. Na krążku, wydanym wiosną, znajduje się 12 piosenek, do których teksty w większości napisała sama Olga Bończyk.

Źródło: Olga Bończyk/"Ślad miłości"

Przeszkodą była pandemia

Mimo potencjału albumu płyta nie doczekała się jeszcze wielokrotnych prezentacji radiowych. Zdaniem Pawła Sztompke może to być spowodowane tym, że Olga Bończyk kojarzona jest z piosenką teatralną bądź literacką, a tym samym muzyką trochę mniej przebojową. Dziennikarz muzyczny zaznacza jednak, że na krążku znajduje się wiele piosenek, które po prostu się nuci.

Olga Bończyk potwierdza taką opinię. - Ta płyta naprawdę została przeze mnie dopieszczona. Pozwoliła mi na to pandemia, ale pandemia sprawiła także, że pomimo, wydaje mi się, dość porządnej promocji, płyta nie miała szansy i nie miała możliwości dotarcia do większego grona - przyznaje wokalistka.

Artystka dodaje, że próbuje przypominać się ze swoim albumem. - Staram się jakoś zaprezentować swoje piosenki, ale wiadomo, że teraz jakby na topie są nowi artyści, nowe piosenki i nowe premiery. Premiera mojej płyty sprzed pół roku miała swój moment i swoje pięć minut, więc dzisiaj premierą już nie jest - słyszymy.

"Kochane Pieniążki"

Olga Bończyk przygotowuje się również do premiery spektaklu "Kochane Pieniążki" w Teatrze Capitol.

- To znakomita farsa, która cieszy się ogromnym powodzeniem na całym świecie. Jest o pieniądzach, jednak skoro jest to farsa, na wszystko patrzymy z przymrużeniem oka. Mamy też znakomitą obsadę, więc serdecznie zapraszam. Gramy już spektakle przedpremierowe, ale pierwszą premierę mamy 17 października. Mam nadzieję, że tytuł długo będzie wpisywał się w teatralny repertuar - komentuje Olga Bończyk.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Paweł Sztompke 

Gość: Olga Bończyk (piosenkarka, aktorka)

Data emisji: 27.09.2021

Godzina emisji: 13.22

DS

Czytaj także

"W hołdzie wielkiemu poecie". Stan Borys zapowiada "Norwidowskie Theatrum Mundi"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 17:15
Wielkimi krokami zbliżają się 200. urodziny Cypriana Kamila Norwida, jednego z największych polskich wieszczów. - Uroczystość odbędzie się 24 września w Teatrze Wielkim w Warszawie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Stan Borys. Tego dnia usłyszymy koncert "Norwidowskie Theatrum Mundi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Kuleczka z nowym albumem. "To był rodzaj egzaminu po latach"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 16:10
- Brak wokalisty na tej płycie jest świadomym wyborem. To kwestia instrumentalnego wyżywania się - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Kuleczka. Czy "Romantic Funk" jest tym kierunkiem muzycznym, w którym zamierza podążać nasz gość?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pościel". Duet Buki prezentuje nowy utwór

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 14:28
- "Pościel" jest to piosenka o znalezieniu miejsca dla siebie, w którym można oczyścić umysł i znaleźć wewnętrzny spokój - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ola Bąkała, członkini duetu Buki. 
rozwiń zwiń