25-lecie pracy artystycznej z nowym wydawnictwem. Natalia Kukulska z EP-ką "Jednogłośna"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 16:50
"Jednogłośna" to EP-ka, czyli minialbum zawierający cztery premierowe utwory. Pretekstem do tego wydawnictwa jest 25 lat, które mija od dorosłego fonograficznego debiutu Natalii. - Pomyślałam, że zaakcentuję ten jubileusz nowym wydawnictwem. Chciałam, żeby to było coś wyjątkowego dla moich fanów - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Natalia Kukulska. 
Natalia Kukulska
Natalia Kukulska Foto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

natalia kukulska jedynka 1200.jpg
"Z wyjątkiem nas" - Natalia Kukulska prezentuje kolejną odsłonę nowego albumu

Zamiast robić kompilację "the best of", Natalia Kukulska przygotowała kilka nowości w wyjątkowej oprawie i limitowanej, kolekcjonerskiej edycji.

- Wydawnictwo jest niezwykłe, bo jest to płyta z limitowanej edycji, bardzo szybko znika i w niektórych sklepach internetowych już jej nie ma - zaznacza wokalistka. - To jest tylko 1000 egzemplarzy, każdy z nich jest przeze mnie osobiście numerowany i podpisany - dodaje. 

Jak przyznaje artystka, nowa EP-ka jest ukłonem w stronę wielbicieli. - Chciałam stworzyć coś wyjątkowego dla swoich fanów. Format, pomimo tego, że jest to płyta CD, jest zaskakujący, bo ze względu na oprawę muzyczną wygląda jak winyl - zaznacza.


Posłuchaj
09:02 2021_09_28 14_27_25_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Natalia Kukulska z EP-ką "Jednogłośna" (Muzyczna Jedynka)

 

Muzyczna podróż

Utwory na płycie są, według wokalistki, esencją jej wielu muzycznych podróży. W warstwie lirycznej dominuje refleksja nad poznaniem samej siebie, relacjami, podziałami i przyszłością. Na kanale YouTube został opublikowany teledysk do tytułowej piosenki "Jednogłośna". - Opowiada ona o takich naszych relacjach, ale też o tym, że tak naprawdę jak jesteśmy razem ze sobą, to niewiele nas dzieli, a więcej łączy - słyszymy w audycji. 

źródło: Natalia Kukulska/Youtube

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Natalia Kukulska 

Data emisji: 28.09.2021 r. 

Godzina emisji: 14.35

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

Krzysztof "Jary" Jaryczewski z singlem "Facet" sprzed 50 lat

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 16:49
Krzysztof "Jary" Jaryczewski zaprezentował w "Muzycznej Jedynce" singiel nowej płyty "Lilaróż". Ale piosenka powstała i została nagrana jeszcze w latach 70. Teraz zespół Jary Oddział Zamknięty nagrał ją na nowo. - Historia zatacza koło - mówi lider zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poeta na popowo i rockowo. Grzegorz Wilk o płycie "Baczyński"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 16:55
Wkrótce premierę sceniczną będzie miał album "Baczyński". - Wydawało nam się, że postać Baczyńskiego, młodego człowieka, będzie czymś interesującym właśnie dla młodych ludzi - mówi Grzegorz Wilk, który wykonuje wiersze poety do muzyki napisanej przez Marcina Nierubca.
rozwiń zwiń