ABBA powraca z nowym albumem. Jacek Wójcicki: w muzyce pop są nie do pobicia

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 18:34
Legendarny zespół ABBA po 40 latach powraca z nowym albumem studyjnym "Voyage". Grupa da serię koncertów w Londynie, na których jednak nie pojawi się osobiście na scenie. Członków zespołu zastąpią ich cyfrowe awatary. - Oni wyprzedzają tutaj epokę. Są prekursorami muzyki i technologii i w popie są nie do pobicia - mówił w "Muzycznej Jedynce" śpiewak Jacek Wójcicki. 
Kolekcja hitów ABBY
Kolekcja hitów ABBY Foto: Shutterstock/Nat_V

abba forum-1200.jpg
Czas na nową podróż. ABBA wraca po 40 latach!

Gość audycji przyznał, że od lat fascynuje się muzyką szwedzkiej legendy muzyki pop. - Śledzę ich działalność i dokonania od momentu, kiedy zrobiło się o nich głośno, czyli wielkiego przeboju "Waterloo" - powiedział. - Teraz mamy cudowny powrót zespołu. Jestem zachwycony, czekałem na tę chwilę ponad rok, ponieważ formacja zapowiadała jeszcze przed pandemią, że nagrają 2-3 piosenki, a jednak nagrali całą płytę - dodał. 

Premiera w listopadzie 

Nazwa zespołu ABBA to akronim z pierwszych liter imion czwórki członków zespołu: 71-letniej dziś Agnethy Faeltskog, 76-letniego Björna Ulvaeusa, 74-letniego Benny'ego Anderssona i 75-letniej Anni-Frid Lyngstad. Ostatni album formacji został wydany w 1981 roku. 


Posłuchaj
14:02 2021_09_28 13_22_16_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Jacek Wójcicki o powrocie zespołu ABBA (Muzyczna Jedynka)

 

Nowa płyta "Voyage" będzie zawierać 10 nowych utworów i zostanie wydana 5 listopada. Zespół przekazał, że dwa single, "I Still Have Faith in You" i "Don't Shut Me Down", już są dostępne do odsłuchania w internecie. - Wypuszczono dwie piosenki, gdzie w jednej liderką jest Anni-Frid, a w drugiej Agnetha. Oba utwory są piękne i oba różne - podkreślił Jacek Wójcicki. 

 źródło: ABBA/YouTube 

Wyjątkowy koncert

W maju 2022 roku ABBA rozpocznie serię koncertów, podczas których członkowie zespołu wystąpią cyfrowo z 10-osobowym zespołem w specjalnie zbudowanej w Londynie arenie. - W tym celu został wybudowany z drewna specjalny teatr. Będzie on funkcjonował przez pięć lat i później zostanie rozebrany - opowiadał Jacek Wójcicki. - Na scenie będą występowali jako awatary i to podobno robi niesamowite wrażenie - dopowiedział gość Jedynki.  

***

Szwedzki kwartet ABBA złożony z dwóch małżeństw powstał w Sztokholmie w 1972 roku. Międzynarodowa kariera formacji rozpoczęła się od występu w  Eurowizji w 1974 roku. Wydali szereg płyt, które rozeszły się w łącznym nakładzie ponad 300 milionów egzemplarzy. W 1982 roku zespół ogłosił zawieszenie działalności. 

Czytaj również:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska 

Gość: Jacek Wójcicki (śpiewak)

Data emisji: 28.09.2021 r. 

Godzina emisji: 13.22

ans