"Podsumowanie aspektów życia". Piotr Bakal o albumie "Było, co było"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 16:40
- Płyta "Było, co było" to podsumowanie różnych aspektów mojego życia. Wydałem ją na 65. urodziny i to jest trochę taki czas refleksji, zapytań o to, co jeszcze będzie - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Piotr Bakal. 
Piotr Bakal od wielu lat zajmuje się organizowaniem koncertów i festiwali, m.in. OPPA
Piotr Bakal od wielu lat zajmuje się organizowaniem koncertów i festiwali, m.in. OPPAFoto: Wojciech Kusiński/ PR

bakal-piotr 663.jpg
Piotr Bakal: bardom ciężko się przebić do głównego nurtu

Szósty, autorski album Piotra Bakala zawiera 13 piosenek, z których większość to utwory powstałe w ostatnich latach. Jest na nim także kilka utworów z pierwszej płyty "Obłoki" w nowych, własnych aranżacjach. 

źródło: Piotr Bakal/Youtube 

38. Międzynarodowy Festiwal Bardów 

W dniach od 20 do 28 listopada odbędzie się 38. Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA 2021. Jego historia rozpoczęła się w 1978 roku, a jego kolejne odsłony wyławiają najlepszych bardów i bardessy spośród kilkudziesięciu zgłaszających się kandydatów. - W tym roku festiwal odbędzie się w okrojonej formie ze względu na niski budżet, jaki został przeznaczony na festiwal. Zamiast 9 koncertów, będzie tylko 6 - informował gość Jedynki. 


Posłuchaj
08:05 2021_09_29 14_22_47_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Piotr Bakal o płycie "Było, co było" oraz o OPPA 2021 - 38. Międzynarodowym Festiwalu Bardów. (Muzyczna Jedynka)

Celem OPPA jest popieranie, rozwijanie i upowszechnianie twórczości autorów, kompozytorów i wykonawców, a Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Literacko Muzyczne "Ballada". 20 i 21 listopada odbędzie się półfinał i finał konkursu, w którym biorą udział polscy i zagraniczni twórcy. 

Bakal6.jpg
Życie okiem barda według Piotra Bakala

Z kolei w środę, 24 listopada, zostanie przedstawiony program słowno-muzyczny "Hommage à Georges Brassens" poświęcony najwybitniejszemu francuskiemu bardowi, poecie i kompozytorowi, zmarłemu w 1981 roku - G. Brassensowi. 

27 listopada odbędzie się uroczysty koncert galowy. - Bierze w nim udział 15 wykonawców, którzy śpiewają swoje premierowe piosenki i tłumaczenia zagranicznych bardów. Koncert będzie miał miejsce w Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe w Warszawie - mówił Piotr Bakal. 

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Piotr Bakal (dyrektor OPPA 2021- Międzynarodowego Festiwalu Bardów)

Data emisji: 29.09.2021

Godzina emisji: 14.20

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

Jak Bob Dylan może pomóc polskiemu festiwalowi?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 20:34
- Bardzo ważny jest dla nas Nobel dla Boba Dylana, bo doceniony został bard, czego nigdy jeszcze nie było w historii. Może nam to pomóc w naszych zmaganiach z instytucjami - mówi Piotr Bakal, dyrektor artystyczny OPPA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nurt swingowej muzyki". Dorota Miśkiewicz o utworze "Łagodnie płynę w twych ramionach"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 16:05
Dorota Miśkiewicz jest jedną z gwiazd, które zaśpiewały na wyjątkowej płycie "Cinema Boogie", przygotowanej przez Program 1 Polskiego Radia oraz Chopin University Big Band. Artystka w nowej aranżacji wykonała utwór "Łagodnie płynę w twych ramionach" z serialu "Czterdziestolatek". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plastic z nową płytą. "Jest optymistyczna i taneczna"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 16:04
Światło dziennie ujrzał właśnie czwarty album studyjny zespołu Plastic. - Jest optymistyczny i taneczny, ale znajdują się na nim też utwory bardziej kontemplacyjne i niestety smutne - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Agnieszka Burcan.
rozwiń zwiń