Powrót do przeszłości i spojrzenie w przyszłość. Urszula nie próżnuje

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 17:15
W tym roku mija 25 lat od wydania albumu Urszuli pt. "Biała droga". Z tej okazji wokalistka zdecydowała się na drugą już reedycję płyty. - Zamysł był taki, żeby uhonorować zespół, z którym gram siedemnaście lat - mówi artystka.
Urszula
UrszulaFoto: Michal Kazmierczak / Forum

Czytaj też:
forum-0428147894.jpg
Specjalistka od Edith Piaf. Joanna Rawik świętuje 65 lat na scenie

"Biała droga" ukazała się po raz pierwszy w roku 1996, nakładem wydawnictwa Zic Zac. W roku 2016, z okazji 20-lecia wydania albumu, przygotowano reedycję. Wówczas zaprezentowano materiał zremasterowany z oryginalnych taśm. Teraz, z okazji ćwierćwiecza płyty, fani otrzymali drugą reedycję. - Ta płyta nagrana jest raz jeszcze z zespołem, z którym gram już siedemnaście lat. Nie jest to płyta z koncertu, nie jest to nagranie live, tylko wydanie studyjne - mówi Urszula.

Posłuchaj
13:59 2021_10_15 14_22_22_PR1_Muzyczna_jedynka.mp3 Urszula gościem "Muzycznej Jedynki" ("Muzyczna Jedynka"/Jedynka)

 

Nie tylko przeszłość

Wokalistka przyznaje, że decydując się na reedycję płyty, chciała uhonorować swoich współpracowników, ale jednocześnie myślała o wypromowaniu piosenek sprzed lat i zaprezentowaniu ich szerszemu gronu odbiorców. - Chciałam, żeby te piosenki mogły pojawić się na kanałach streamingowych. To ważne, żeby młodszym pokoleniom pokazać ten dorobek - przyznaje gość "Muzycznej Jedynki" i dodaje, że choć utwory są doskonale znane fanom, to w samym ich brzmieniu będzie można odnaleźć element nowości.

Zobacz też:

A to niejedyny projekt Urszuli. Trwają właśnie ostatnie prace nad wydaniem nowej płyty. Wokalistka przyznaje, że sytuacja pandemiczna pozwoliła poświęcić się rzeczom, na których realizację w innych warunkach nie byłoby czasu. - Pandemia posłużyła nam do intensywnej pracy. Wzięliśmy się za kolędy, pastorałki, za kilka wznowień, no i za tę nową płytę. Było co robić - nie kryje gość audycji. Premierowy album będzie nosił tytuł "Teraz ja" i ukaże się już 22 października.

YouTube/Urszula Kasprzak

Czytaj też:
Kamil Kowalski 1200.jpg
Kowalski: jestem najbardziej spełniony, kiedy moja muzyka działa na drugiego człowieka

Płyta wielowymiarowa

Przygotowany materiał jest różnorodny. Do współpracy zaproszono przede wszystkim mężczyzn, którzy jednak poprzez muzykę i teksty pokazują zawarty w nich pierwiastek kobiecy. - Jest Michał Grymuza. Jest Piotr Mędrzak, który wcześniej już ze mną współpracował i też napisał tekst delikatny, zwiewny i romantyczny. Powiedziałam mu, że ja już chyba nie umiałabym napisać takiego tekstu - mówi artystka. Wśród kobiet pojawiają się natomiast Ania Dąbrowska i Sanah.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Urszula (wokalistka)

Data emisji: 15.10.2021 

Godzina emisji: 14.22

mg

Czytaj także

Z Zamościa na salony. Orkiestra im. Karola Namysłowskiego obchodzi 140-lecie

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 16:39
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego kończy 140 lat. To najstarszy zespół symfoniczny działający nieprzerwanie na ziemiach polskich. - Oczywiście z drobnymi wyjątkami I i II wojny światowej, ale to jest zespół który działa od 1881 roku non stop - mówi Tadeusz Wicherek, dyrygent, kompozytor i aranżer.
rozwiń zwiń