Kombi z nowym singlem. Łosowski: to prezent dla najstarszych fanów

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 17:45
Sławomir Łosowski, mimo ponad 50 lat na scenie, nie spoczywa na laurach. Fani zespołu Kombi usłyszeli najnowszy singiel "Jeszcze wszystko przed nami", będący zapowiedzią albumu "Minerał życia". - Ta piosenka jest specjalnie dla fanów, żeby jeszcze poczuli nasze stare brzmienia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia założyciel grupy.
Sławomir Łosowski
Sławomir ŁosowskiFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Piotr Kędziorek RCKL_1200.jpg
"Muzyka ludowa ma wspólnotowy charakter". Szef RCKL o konkursie II Nasze Muzyczne Źródełko
Posłuchaj
08:35 2021_10_19 13_21_17_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Piosenki z nowej płyty Kombi można będzie usłyszeć na kolejnych koncertach (Muzyczna Jedynka)

Sławomir Łosowski zdradza, że tekst utworu "Jeszcze wszystko przed nami" nawiązuje do jego relacji z pewną fanką.

- Dlaczego mojej? Ponieważ ta piosenka jest jedyną na naszej nowe płycie, która ukaże się mniej więcej za miesiąc, bardzo mocno nawiązującą melodycznie, tekstowo, rytmicznie i brzmieniowo do tego, co robiłem w połowie lat 80. To jest pewnego rodzaju prezent dla najstarszych fanów Kombi - opowiada Sławomir Łosowski.

Osobiste relacje z fanami

Artysta zauważa, że "cała płyta jest bardzo do przodu". Jednocześnie podkreśla zażyłość relacji z fanami, którzy przyjeżdżają na koncerty Kombi już od lat 80.

- Przyjaźnimy się z nimi i to już nie jest taka relacja fani - zespół, tylko osobiste relacje z wieloma z nich. Chcieliśmy zrobić taką jedną piosenkę specjalnie dla nich, żeby poczuli te nasze stare brzmienia. Pozostałe utwory są bardzo progresywne - twierdzi Sławomir Łosowski.

Tekst do utworu "Jeszcze wszystko przed nami" napisała Patrycja Kosiarkiewicz. - Współpraca zaowocowała tym, że większość piosenek na płycie jest jej autorstwa - zauważa Sławomir Łosowski.

Źródło: Kombi/"Minerał życia"

Repertuar na koncerty

Piosenki z nowej płyty Kombi można będzie usłyszeć w trakcie kolejnych występów zespołu. - Na koncerty wprowadzamy każdy singiel. Mało tego, pierwszy singiel z płyty, o której wspomniałem, jest elementem laserowego show (…). Poprzednie single, jak i "Jeszcze wszystko przed nami", będziemy grali na wszystkich koncertach - dodaje gość Jedynki.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska 

Gość: Sławomir Łosowski (klawiszowiec, autor tekstów, główny kompozytor i założyciel zespołu Kombi)

Data emisji: 19.10.2021 

Godzina emisji: 13.21

DS

Czytaj także

"Zależy nam na jakości tekstowej". Bisz o muzyce i wznowieniu popularnej płyty

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 15:16
Bisz i Radex wznowili płytę "Duch oporu". Można ją teraz usłyszeć w wersji winylowej. - To jest pigułka tych wszystkich bolączek, które nas współcześnie dotyczą - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Jaruszewski, znany jako Bisz. Dlaczego muzycy nie zdecydowali się jednak na nagranie całkiem nowego materiału?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Utwory w nowych aranżacjach. Maciej Lipina o albumie "Anawa 2.0"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 16:06
Projekt Macieja Lipiny "Anawa 2.0" to na nowo przygotowany album "Anawa" zarejestrowany w 1973 roku, z Andrzejem Zauchą w roli wokalisty. - Ten materiał przeleżał prawie 50 lat, teraz znowu podchodzimy do tej płyty, ale z własnymi pomysłami - mówi na antenie Programu 1 Maciej Lipina. 
rozwiń zwiń