Maciej Werk: w Łodzi po raz 13. rusza Soundedit Festival

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 17:08
Soundedit 2021 rozpoczyna się projektem L@Woman poświęconym zespołowi The Doors, bo mija 51 lat od wydania ich szóstego albumu "L.A. Woman", ostatniego nagranego z Jimem Morrisonem. Zespół L@Woman pod kierownictwem Marcina Zabrockiego zagra tę płytę w całości.
Plakat pierwszego koncertu festiwalu Soundedit 2021
Plakat pierwszego koncertu festiwalu Soundedit 2021Foto: materiały promocyjne

forum-0428429718.jpg
Powrót do przeszłości i spojrzenie w przyszłość. Urszula nie próżnuje

W koncercie wezmą udział wybitni soliści. Takie piosenki jak "Changeling", "Love Her Madly" czy "Riders On The Storm" zaśpiewają: Tomasz Organek, Waluś (WaluśKraksaKryzys), Jakub Stankiewicz (Braty z Rakemna) i Elżbieta Mielczarek. Następnie w ramach afterparty wystąpi Jezabel Jazz! Grupa zagra swój pierwszy po 15 latach koncert!


Posłuchaj
05:58 Jedynka-21-10-2021muzyczna-jedynka.mp3 Maciej Werk o Soundedit Festival 2021 (Muzyczna Jedynka)

 

- Jutro mamy ten dzień, na który wszyscy czekają i nie wierzą, że się wydarzy. Marc Almond i Midge Ure wystąpią na jednej scenie, choć nie zagrają razem, a dadzą dwa odrębne koncerty. Panowie rzucali monetą i wyszło, że pierwszy zaprezentuje się Marc Almond - mówi gość Programu 1 Polskiego Radia. Angielski piosenkarz odwiedzi Łódź, promując najnowszą płytę "Chaos and a Dancing Star", która ukazała się 31 stycznia 2020 r. Wydawnictwo poprzedził singiel "Slow Burn Love". Artysta to prawdziwie legendarny songwriter oraz kompozytor. W swojej 40-letniej karierze muzycznej sprzedał ponad 30 milionów płyt. 

Midge Ure to legendarny muzyk, frontman i wokalista zespołu Ultravox. Zaprezentuje przekrojowy repertuar, w którym nie zabraknie klasycznych utworów z albumów Ultravox oraz tych z okresu kariery solowej. Fani będą mogli usłyszeć niezapomniane i ważne piosenki: "Dancing With Tears In My Eyes", "The Voice", "Hymn", "Vienna" oraz "If I Was" i "Breathe", zaśpiewane przez jeden z najwspanialszych męskich głosów w muzyce rockowej ostatnich lat.

Maciej Werk przedstawia też inne pozycje festiwalu Soundedit. W Łodzi na zakończenie kariery ostatni koncert da Tomasz Lipiński. - Przed koncertem krótka gala wręczenia statuetki "Człowieka ze Złotym Uchem" - zapowiada.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Soundedit duet Skalpel zaprezentuje projekt dedykowany Lemowi pt.: "Planetarium Lema". To wycieczka po rozrywkowo-edukacyjnym parku tematycznym, inspirowanym twórczością wielkiego pisarza. Na każdej z czterech "planet" będą im towarzyszyć muzyczni goście. Projekt jest współorganizowany z Narodowym Centrum Kultury. Na scenie pojawią się też Piotr Orzechowski, Paweł Romańczuk i Kuba Więcek. 

Na zakończenie Soundedit na scenie pojawi się Lydia Lunch, jedna z czołowych postaci nowojorskiego ruchu no wave. Festiwalowi będzie towarzyszyła wystawa fotografii Grzegorza Ciechowskiego autorstwa Andrzeja Świetlika, przygotowana w 20. rocznicę śmierci artysty.

Czytaj także:


Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit to unikatowe w skali światowej wydarzenie, które od dziesięciu lat odbywa się w Łodzi. Jedyna na świecie w pełni autorska impreza poświęcona producentom muzycznym, jednej z grup zawodowych bez wątpienia stojących nieco w cieniu gwiazd. Ludziom odpowiedzialnym za finalny efekt nagrań, jakich słuchamy na co dzień.

Soundedit to miejsce spotkań profesjonalistów z amatorami. Polscy twórcy mają możliwość spotkania z największymi światowymi fachowcami w branży muzycznej. Dzięki wymianie doświadczeń podnoszona jest jakość działań rodzimych przedstawicieli branży muzycznej. Najważniejsi producenci muzyczni są w Łodzi honorowani statuetką "Człowieka ze Złotym Uchem".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Maciej Werk (muzyk, kompozytor, wokalista, organizator Soundedit Festival)

Data emisji: 21.10.2021 

Godzina emisji: 14.27

ag


Zobacz więcej na temat: Marcin Kusy Łódź

Czytaj także

Jak w muzeum nie umrzeć z nudów

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2015 23:06
To muzeum mogłoby pochwalić się akcją: jak wyjść z muzeum i jeszcze klaskać. Tam nie trzeba chodzić w kapciach i nie można się nudzić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soundedit'19: dlaczego potrzebujemy nowej wersji Beatlesów?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 15:18
W dniach 24-27 października w Łodzi odbędzie się 11. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit. To impreza poświęcona pracy producentów, czyli osób odpowiedzialnych za finalne brzmienie nagrań.
rozwiń zwiń