"#IDEOLOGIAMOZILA", czyli Czesław nareszcie znowu śpiewa

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 14:26
Niespełna miesiąc przed premierą nowej płyty "#IDEOLOGIAMOZILA", w której nagraniu wzięli udział m.in. Stanisław Soyka i Hania Rani, w "Muzycznej Jedynce" pojawił się Czesław Mozil. Sam napisał słowa do piosenek, ale deklaruje, że zamierza dalej współpracować z Michałem Zabłockim, który był autorem tekstów do jego wcześniejszych piosenek.
Czesław Mozil
Czesław MozilFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

przemyk renata 1200.jpg
"Dać piosenkom nowe życie". Największe przeboje Renaty Przemyk w nowych aranżacjach

Artysta przyznaje, że wcześniejsze płyty mogły kogoś zrazić do niego. Na tej, oczekiwanej, postanowił zadowolić wszystkich, bo można tam znaleźć coś dla hiphopowców, dla alternatywnej młodzieży, dla fanów discopolo, a w jednym z utworów zaśpiewał wspólnie z kontratenorem Michałem Sławeckim. - Michał Sławecki jest moim odkryciem, towarzyskim też - śmieje się muzyk.


Posłuchaj
11:36 2021_10_29 14_26_10_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Czesław Mozil o płycie "#IDEOLOGIAMOZILA" (Muzyczna Jedynka)

Okładka płyty "#IDEOLOGIAMOZILA" Okładka płyty "#IDEOLOGIAMOZILA"

 

Nawiązując do tytułu "#IDEOLOGIAMOZILA", Czesław Mozil przyznaje, że ma 42 lata i zaczyna doceniać, że jeszcze może muzykować, może grać i za każdym razem, kiedy ktoś się pojawi na jego koncercie, to jest wdzięczny tej osobie. - To dobry czas, żeby się zatrzymać i przemyśleć swoje życie - mówi.

"#IDEOLOGIAMOZILA" to album bardzo osobisty, zbiór obserwacji świata, ale i najbliższego otoczenia. To zamknięty w 11 piosenkach manifest ważnych dla Czesława Mozila spraw i wartości, które podzielają również obecni na płycie goście. Piosenka "Z miłości" opowiada o przemocy domowej. "To nasze coś" to świadoma decyzja nieposiadania dzieci, a "Dzień, w którym uśmiech znikł" to opowieść o ogromnej odpowiedzialności, jaka w tej chwili ciąży na naszym społeczeństwie. Michał Sławecki, światowej klasy kontratenor, podjął się zaśpiewania partii oprawcy. Stanisław Soyka w "Pan tu nie stał" zgodził się zostać przedstawicielem pokolenia, które nie chce zrozumieć młodszej generacji, a Czadoman w "Autorytecie" wyśpiewał hymn o wszystkich "nieomylnych" krytykach muzycznych.   

Płyta ukaże się na rynku 26 listopada.

 Mystic Production TV/Youtube

Czytaj takze:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Czesław Mozil (muzyk)

Data emisji: 29.10.2021 

Godzina emisji: 14.26

ag


Zobacz więcej na temat: Zbigniew Zegler Czesław Mozil

Czytaj także

"Księga Emigrantów" Czesława Mozila - osobiste i uniwersalne doznania smutku i nadziei

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 13:30
- Im bardziej dorastam, tym bardziej wiem, że dużo rzeczy nie potrafię. Ale tym bardziej czuję się potrzebny w niektórych tematach, stąd ta trylogia. Sądzę, że jestem godnym reprezentantem emigrantów, wiem z czym się to wiąże - opowiada Czesław Mozil o projekcie "Księga Emigrantów", na który złożą się trzy albumy muzyczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombi z nowym singlem. Łosowski: to prezent dla najstarszych fanów

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 17:45
Sławomir Łosowski, mimo ponad 50 lat na scenie, nie spoczywa na laurach. Fani zespołu Kombi usłyszeli najnowszy singiel "Jeszcze wszystko przed nami", będący zapowiedzią albumu "Minerał życia". - Ta piosenka jest specjalnie dla fanów, żeby jeszcze poczuli nasze stare brzmienia - mówi w Programie 1 Polskiego Radia założyciel grupy.
rozwiń zwiń