"Dobrze, że jesteś". Zespół Manchester z nowym singlem

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 16:32
Muzycy zespołu Manchester przyzwyczaili ostatnimi czasy swoich fanów do udostępniania im przynajmniej jednego nowego singla w roku i nie jest inaczej w 2021 r. Lider formacji, Sławomir Załeński na antenie Programu 1 opowiadał o nowo powstałym utworze "Dobrze, że jesteś". 
Grupa Manchester
Grupa Manchester Foto: materiały promocyjne

mozil1200.jpg
"#IDEOLOGIAMOZILA", czyli Czesław nareszcie znowu śpiewa

Grupa cały czas kroczy rockową ścieżką, czego dowodem jest utwór "Dobrze, że jesteś". Opowiada on o tym, że pomimo pojawiających się w nas wątpliwości i gorszych dni wspaniale jest mieć osobę, dzięki której możemy się odciąć, porozmawiać i zapomnieć. - W tych ciężkich czasach dobrze, że ktoś jest obok, trzeba być miłym - powiedział Sławomir Załeński. 

Posłuchaj
05:35 Jedynka/MJ Manchester 5,11.mp3 Sławomir Załeński o nowym utworze "Dobrze, że jesteś" (Muzyczna Jedynka)

 

Zespół postawił na gitarowe, przebojowe granie, z którego jest znany. Melodyjny refren to wizytówka grupy, która z pewnością i tym razem zapadnie w pamięć fanom muzyki. 

źródło: Manchester/Youtube 

Nowy album zespołu 

Zespół powstał w 2006 roku i od tego czasu zdobył wiele nagród i wyróżnień. Od kilku lat grupa występuje z wokalistą Maciejem Zadykowiczem, z którym nagrał do tej pory 5 singli. - Kiedy doszedł do nas nowy wokalista, to trzy pierwsze piosenki nie były mojego autorstwa, jeśli chodzi o muzykę i nowy utwór "Dobrze, że jesteś" jest tzw. eksperymentem, bo do tej pory pisałem wszystkie piosenki, a to jest pierwsza, w której jestem autorem muzyki - przyznał lider zespołu. - Jest trochę bardziej żywa, rockowa, gitarowa i to jest lekki powrót do naszego wcześniejszego grania - dodał. 

W rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem Sławomir Załeński zapowiedział, że niebawem światło dzienne ujrzy nowa płyta formacji. - Szykujemy się z nową płytą, chcemy jeszcze stworzyć więcej takich piosenek w starym rockowym stylu i nowy album ukaże się na pewno - zdradził. 

źródło: Manchester/Youtube 

***

Zespół Manchester od momentu powstania zdobył wiele wyróżnień, m.in. nagrodę publiczności i internautów na Festiwalu TOPtrendy. Był dwukrotnie nominowany do Super Jedynki na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz do nagrody Bursztynowego Słowika. 

 Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Sławomir Załeński (gitarzysta, kompozytor, lider zespołu Manchester)

Data emisji: 5.11.2021 r. 

Godzina emisji: 14.24

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

Zespół Palmy, "Powstał z miłości do muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 16:15
Palmy to rockowo-popowa formacja, którą tworzą bracia Lizińscy - Mateusz (wokal i gitara) i Michał (gitara) oraz  Michał Zbąski (gitara basowa) i perkusista Łukasz Kolwaczyk. W "Muzycznej Jedynce" przedstawiciele zespołu rozmawiali o swojej muzyce oraz planach na przyszłość. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Zastępa prezentuje debiutancki album "Nie żałuję"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 17:03
21 maja 2021 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu młodej wokalistki - Natalii Zastępy - pt. "Nie żałuję". Materiał na płytę powstawał na przestrzeni ostatnich trzech lat w różnych studiach nagraniowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reedycja albumu Urszula & Jumbo. "Dzięki nowej technologii brzmi dużo lepiej"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 15:50
Urszula, która niebawem będzie świętować 40-lecie pracy artystycznej wydaje reedycję swoich kultowych płyt. 4 czerwca 2021 do serwisów cyfrowych trafiła reedycja, czyli odświeżony piąty, studyjny album Urszula & Jumbo, wydany po raz pierwszy w Polsce w 1992 roku. 
rozwiń zwiń