Nagrał nową wersję piosenki Kombii. Simiński: warto podążać za marzeniami

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 16:57
- Pomyśleliśmy, że nadamy temu utworowi nowego ducha w tych trochę ponurych czasach, w których przyszło nam żyć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o nowej wersji piosenki zespołu Kombii "Nigdy nie poddawaj się" Marcin Simiński. W jaki sposób rozpoczęła się jego współpraca z popularnym tekściarzem Markiem Dutkiewiczem?
Marcin Simiński
Marcin SimińskiFoto: TVP / Forum

dutkiewicz marek PR1 1200x660.jpg
Marek Dutkiewicz: piosenka "Talent budzi cuda" ma zachęcać do pochwalenia się talentem
Posłuchaj
09:06 2021_11_09 13_29_11_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Marcin Simiński swój drugi singiel "Nigdy nie poddawaj się" nagrał przy współpracy z Markiem Dutkiewiczem (Muzyczna Jedynka)

Marcin Simiński na co dzień jest dziennikarzem i pasjonatem muzyki, zaś w ubiegłym roku bardzo udanie zaprezentował się w programie "Szansa na Sukces - Opole 2021", w którym dotarł do ścisłego finału.

- Na pewno to mnie utwierdziło w przekonaniu, że warto podążać za marzeniami. Do dzisiaj to konsekwentnie realizuję. A czy są jakieś rozczarowania? Do programu nie szedłem z żadnymi oczekiwaniami, a od tamtej pory dzieje się tak wiele wspaniałych rzeczy, że naprawdę nie mam, co narzekać - komentuje Marcin Simiński.

Źródło: Marcin Simiński/"Nigdy nie poddawaj się"

Krok po kroku stawia sobie cele

Marcin Simiński jako jedną z tych wspaniałych rzeczy określa wydanie w maju pierwszego singla pt. "Moja tajna misja". - Zresztą, żeby nie ten program, to chyba nigdy nie nawiązałbym kontaktu z Markiem Dutkiewiczem, który napisał przepiękny tekst, jakby trochę o mnie, do mojego pierwszego utworu. Dalej jesteśmy na wspólnej drodze i dwa tygodnie temu premierę miał kolejny utwór, tym razem cover - wyjaśnia artysta.

Gość Jedynki przyznaje, że spełnia swoje muzyczne marzenia, np. koncertuje z zespołem w różnych stronach Polski czy śpiewa podczas koncertu w amfiteatrze. - Na szczęście nie mam też 17 czy 20 lat i mam do tego ogromny dystans (…). Oczywiście myślę o tym, że byłoby fajnie, gdybym się gdzieś pojawił. Przecież każdy, kto śpiewa, maluje czy rzeźbi, myśli o czymś takim. Staram się krok po kroku stawiać sobie cele i doceniam to, co mam i co już się udało - dodaje.

Źródło: Marcin Simiński/"Moja tajna misja"

Współpraca z Markiem Dutkiewiczem

Marcin Simiński swój drugi singiel "Nigdy nie poddawaj się" nagrał przy współpracy z Markiem Dutkiewiczem. - Chyba lepiej nie mogłem trafić, ponieważ jest to osoba, której nawet nie musimy przedstawiać. To wspaniały tekściarz i człowiek. Rok temu nawet nie pomyślałbym, że poznam Marka Dutkiewicza, o którym wcześniej tylko czytałem czy słuchałem utworów, do których napisał teksty - opowiada.

- "Nigdy nie poddawaj się" to utwór, który był wydany przez zespół Kombii w 2005 roku. Jest to piosenka z fajnym przesłaniem, taka dość lekka i poprockowa. Pomyśleliśmy, że nadamy temu utworowi nowego ducha w tych trochę ponurych czasach, w których przyszło nam żyć - twierdzi piosenkarz.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Maria Szabłowska 

Gość: Marcin Simiński (dziennikarz, muzyk)

Data emisji: 9.11.2021 

Godzina emisji: 13.29

DS

Czytaj także

Od Opola do współpracy. Cleo i Maryla Rodowicz znów razem

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 20:20
W piątek (22.10) fani Maryli Rodowicz i Cleo usłyszeli premierowo wspólny utwór obu artystek pt. "Dalej". Opublikowano również teledysk będący połączeniem utworu "Dalej" i "Neony". Ten drugi, również wykonany wspólnie, swoją premierę będzie miał w przyszłym tygodniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odwaga jest ważna w życiu każdego artysty". Sarsa o swojej twórczości

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 16:13
- Pomyślałam, że trzeba znaleźć drzwi, by trochę wyjść ze strefy komfortu, postawić sobie nowe wyzwania oraz rozwijać się jako człowiek i artysta - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sarsa, która zaprezentowała drugi singiel zapowiadający album "Runostany". Czy utwór "Ze mną tańcz" stał się jej nowym rozdziałem muzycznym?
rozwiń zwiń