Novika podsumowuje 20 lat aktywności w branży muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 14:31
Trudno wyobrazić sobie polską scenę klubową bez Noviki. Kasia Nowicka to "kobieta instytucja": wokalistka, DJ-ka, dziennikarka i promotorka młodych talentów. Od debiutu artystki minęło już 20 lat. Ten okres Novika chce podsumować jubileuszową płytą i koncertem.
Novika w Muzycznej Jedynce
Novika w "Muzycznej Jedynce" Foto: Wojciech Kusiński / PR

paula roma promo.jpg
Paula Roma o piosence "Uziemienie": to nowy etap i nowy początek

Novika zdradza, że była w niej potrzeba, żeby podsumować minionych 20 lat, bo, jej zdaniem, jest co podsumowywać. Piosenek zgromadziło się sporo i nie wszystkie z nich dotarły do szerszego grona słuchaczy. - Jeśli zostaną odkryte na nowo, to dobrze - mówi.

Kasia Nowicka wylicza, że w tym czasie wydała tylko cztery solowe albumy, ale za to współpracowała ze Smolikiem, na płycie zaś będą nowe wykonania starych utworów w interpretacji różnych artystów. - Niektórych z nich połączyłam ze sobą po raz pierwszy - przyznaje.


Posłuchaj
13:14 2021_11_15 13_22_21_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Kasia "Novika" Nowicka o jubileuszowej płycie (Muzyczna Jedynka)

 

Podkreśla, że wszystkim uczestniczącym w projekcie nagrywanie coverów sprawiło dużą radość. - To jest fajna zabawa dla artysty, który tym razem nie musi wymyślać tekstu, nie musi wymyślać melodii i może pobawić się tylko interpretacją i nową aranżacją - wyjaśnia i dodaje, że miała wrażenie, iż wszyscy podeszli z ochotą do pomysłu, a w ich interpretacjach jest dużo radości i lekkości. 

Płyta z 20 utworami ukaże się 24 listopada, a dwa dni później odbędzie się jubileuszowy koncert w warszawskim klubie Niebo. 

novikatv/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Novika (piosenkarka)

Data emisji: 15.11.2021 

Godzina emisji: 13.22

ag

Zobacz więcej na temat: Ula Kaczyńska Novika

Czytaj także

"Odwaga jest ważna w życiu każdego artysty". Sarsa o swojej twórczości

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 16:13
- Pomyślałam, że trzeba znaleźć drzwi, by trochę wyjść ze strefy komfortu, postawić sobie nowe wyzwania oraz rozwijać się jako człowiek i artysta - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sarsa, która zaprezentowała drugi singiel zapowiadający album "Runostany". Czy utwór "Ze mną tańcz" stał się jej nowym rozdziałem muzycznym?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gramy po swojemu". Mrozu wyjaśnia, dlaczego na scenie jest petardą nie do zatrzymania

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 18:09
- Granie jak "Galácticos" to taka parabola, którą można odnieść nie tylko do futbolu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o swoim najnowszym singlu Mrozu. Co artysta chciał powiedzieć swoim fanom, nagrywając ten utwór i dlaczego podczas koncertów jest petardą nie do zatrzymania?
rozwiń zwiń