Kamil Kowalski zaprasza do swojego "Domu". Debiutancki album wokalisty

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 17:29
5 listopada 2021 roku ukazał się debiutancki album Kamila Kowalskiego pt. "Dom". Płyta to zbiór opowieści o symbolicznych powrotach do domu, do korzeni, do źródła gdzie wszystko ma swój początek. 
Kamil Kowalski
Kamil KowalskiFoto: mat. prasowe/Agora Music

kroki 1200.jpg
Jakub Goleniewski: album "Szkoda" traktujemy na swój sposób przełomowo

Jak podkreśla Kamil Kowalski, nowa płyta spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród fanów. - Wszystko przebiegło po naszej myśli, album przyjął się super i recenzje płyty są również fantastyczne - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia. - Jest we mnie dużo spokoju, ale i emocji w związku z premierą tej płyty - zdradza. 

Niezwykli wokaliści 

"Dom" jest efektem połączenia energii wyjątkowych ludzi. Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Patrick the Pan – artysta polskiej sceny alternatywnej, producent.


Posłuchaj
06:26 Jedynka/MJ Kowalski - 15.11.2021.mp3 Kamil Kowalski prezentuje debiutancki album (Muzyczna Jedynka)

 


Debiutancką płytę Kamila swoją obecnością uświetniły trzy niesamowite artystki – Bela Komoszyńska (wokalistka zespołu Sorry Boys), Natalia Niemen oraz Natalia Grosiak (wokalistka zespołu Mikromusic). - To są fantastyczne kobiety i artystki. Zyskałem nie tylko piękne duety, ale i fantastyczne przyjaźnie, co mnie niesamowicie cieszy - mówi Kamil Kowalski. - Myślę, że dlatego ten efekt współpracy jest taki dobry, że te duety fajnie brzmią i zrodziła się między nami fajna relacja - dodaje. 

źródło: Kamil Kowalski/Youtube 


Dla Kamila Kowalskiego wydanie debiutanckiego albumu jest wielkim sukcesem, zwłaszcza że mógł go tworzyć we współpracy ze znanymi artystkami. - Jeszcze jakiś czas temu nie wyobrażałem sobie, że będę śpiewał z tak wielkimi i znaczącymi artystkami w polskiej branży muzycznej, wręcz nawet takie myśli nie przychodziły mi do głowy - przyznaje gość audycji. - Stojąc w studiu przy mikrofonie, uświadomiłem sobie, że wszyscy jesteśmy ludźmi, robimy to, co kochamy i nie ma znaczenia, kim jesteśmy - dodaje. 

***

Kamil Kowalski tworzy muzykę alternatywną, której siłą jest prawda i emocjonalny przekaz. Do celu dąży małymi krokami i zawsze, jako indywidualista, chodzi własnymi ścieżkami. Udowadnia, że ciężką pracą można osiągnąć sukces. W 2019 roku rozpoczął swoją przygodę z projektem My Name Is New realizowanym pod szyldem wytwórni Kayax.

Jako artysta inicjatywy zagrał między innymi na ON FESTIWAL w Arenie Gliwice oraz MNINCouchFestival. Od lat organizuje warsztaty i festiwale muzyczne, przy których współpracował między innymi z Kasią Lins, Kayah, Bovską, Pauliną Przybysz, Anitą Lipnicką czy Natalią Kukulską. Debiutancka płyta Kamila oscyluje w klimatach indie-alternatywy.

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Ula Kaczyńska 

Gość: Kamil Kowalski (wokalista) 

Data emisji: 15.11.2021 r. 

Godzina emisji: 14.21

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

"Niech no tylko zakwitną jabłonie". Bitamina z coverem Haliny Kunickiej

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 16:20
Wokalista zespołu "Bitamina" Vito Bambino opowiedział na antenie radiowej Jedynki o nowej wersji piosenki "Niech no tylko zakwitną jabłonie", znanej z wykonań Haliny Kunickiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna "Fanka" Wójcik z autorskim singlem "Będzie co będzie"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 16:30
Jedna z najsłynniejszych gwiazd najmłodszego pokolenia, youtuberka, osobowość internetowa i wokalistka zaprezentowała na antenie radiowej Jedynki swój nowy autorski singiel pt. "Będzie co będzie".
rozwiń zwiń