"To jest życie po życiu". Marek Dutkiewicz o nowej wersji znanego przeboju

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 17:42
Czternastoletnia Kaja Gniecioszek zaśpiewała odświeżoną wersję kultowego utworu "Aleja Gwiazd". - Jestem niesłychanie zadowolony z tego nagrania - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marek Dutkiewicz, autor tekstów. Jak brzmi dawny przebój w całkowicie nowej aranżacji?
Marek Dutkiewicz
Marek DutkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Józef Skrzek PR 1200.jpg
Nagrody Mediów Publicznych. Józef Skrzek: jestem ciągle w biegu
Posłuchaj
13:07 2021_11_18 14_24_53_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Marek Dutkiewicz i Romuald Lipko oryginał piosenki "Aleja Gwiazd" napisali dla Zdzisławy Sośnickiej (Muzyczna Jedynka)

Piosenki napisane przez Marka Dutkiewicza cały czas są przypominane przez polskich piosenkarzy. Bardzo chętnie sięgają po nie również artyści młodego pokolenia. - Cieszy mnie, że te starsze, ale i osadzone w naszej tradycji piosenki dostają drugie życie. To zawsze sprawia kolosalną satysfakcję - przyznaje Marek Dutkiewicz.

Gość Jedynki zdradza, że największą popularnością cieszy się utwór "Chodź, pomaluj mój świat", do którego słowa napisał już pół wieku temu. - Coverów jest już chyba kilkadziesiąt, a szykuje się całkiem nowy. Mam wrażenie, że będzie towarzyszył premierze filmu "Kogel Mogel 4" - dodaje.

Kultowa "Aleja Gwiazd"

W nowej aranżacji możemy usłyszeć również przebój "Aleja Gwiazd". - Jest to interpretacja w rytmach muzyki reggae, do której można się świetnie pobujać! Jestem pewna, że wpadnie Wam w ucho - komentuje na Facebooku Kaja Gniecioszek, która podjęła się odświeżenia tego utworu.

- To jest rzecz, która naprawdę dosyć mnie zaskoczyła. Wiedziałem, że do nagrania tej piosenki szykuje się 14-letnia wokalistka, pochodząca z Zielonej Góry, Kaja Gniecioszek. Wzięła na warsztat numer chyba dość ciężkiego kalibru - mówi Marek Dutkiewicz.

Marek Dutkiewicz zwraca uwagę na warstwę tekstową. Przyznaje też, że jest "niesłychanie zadowolony z tego nagrania". - Chyba się udało. Wśród tych różnych coverów, które w tej chwili gdzieś tam krążą po różnych stacjach radiowych, ten moim zdaniem jest najbardziej oryginalny - twierdzi.

Dzięki nowej wersji słuchacze z młodszego pokolenia mogą na nowo odkryć ten utwór, jak również sięgnąć z zaciekawieniem po oryginał. - To jest takie życie po życiu - uważa.

Źródło: Zdzisława Sośnicka/"Aleja Gwiazd"

Znakomita forma Zdzisławy Sośnickiej

Marek Dutkiewicz i Romuald Lipko oryginał piosenki "Aleja Gwiazd" napisali dla Zdzisławy Sośnickiej. - Napisaliśmy całą płytę, która moim zdaniem była jedną z najbardziej udanych, jakie napisaliśmy dla dziewcząt czy śpiewających kobiet. Te utwory ciągle do nas wracają. Byłem szalenie dumny, ponieważ Zdzisława była wtedy w znakomitej formie wokalnej - wspomina.

Muzyk dodaje, że w ciągu kilkudziesięciu lat "parę osób przymierzało się do nagrania tej piosenki, ale szczególnego efektu nie było". - Dopiero teraz coś takiego w miarę świeżego, oryginalnego się pojawiło - słyszymy. Marek Dutkiewicz ma też nadzieję, że utwór "Aleja Gwiazd" nie jest "jednorazowym strzałem" w wykonaniu 14-latki z Zielonej Góry.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Marek Dutkiewicz (autor tekstów)

Data emisji: 18.11.2021 

Godzina emisji: 14.24

DS

Czytaj także

"#IDEOLOGIAMOZILA", czyli Czesław nareszcie znowu śpiewa

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 14:26
Niespełna miesiąc przed premierą nowej płyty "#IDEOLOGIAMOZILA", w której nagraniu wzięli udział m.in. Stanisław Soyka i Hania Rani, w "Muzycznej Jedynce" pojawił się Czesław Mozil. Sam napisał słowa do piosenek, ale deklaruje, że zamierza dalej współpracować z Michałem Zabłockim, który był autorem tekstów do jego wcześniejszych piosenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Kowalski: cieszę się, że będę miał szansę zagrać tak piękny koncert

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 16:47
- Wraz z maestro Jerzym Maksymiukiem i znakomitą Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus zagramy 6 listopada koncert fortepianowy Maurice'a Ravela - zapowiada w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Kowalski, znany pianista i jeden z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków. Co dokładnie usłyszymy w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego?
rozwiń zwiń