Tribbs nagrał nową wersję przeboju Elektrycznych Gitar

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 15:04
Tribbs (Mikołaj Trybulec) nagrał nową wersję utworu "Dzieci wybiegły" Elektrycznych Gitar i Kuby Sienkiewicza. - Od dziecka byłem fanem muzyki lat 80. i 90., między innymi Elektrycznych Gitar, i dlatego zdecydowałem się na odtworzenie tego utworu - wyjaśnia muzyk.
Tribbs
TribbsFoto: arch. prywatne artysty

Łukasz Jemioła Forum 1200.jpg
Wyjątkowa piosenka Łukasza Jemioły. Komu i za co dziękuje w niej artysta?

Mikołaj Trybulec przyznaje, że muzyka została nagrana w wersji współczesnej. - Ale tekst jest uniwersalny - mówi.


Posłuchaj
04:09 2021_11_24 13_36_59_PR1_muzyczna_jedynka_tribbs.mp3 Tribbs i jego elektroniczna wersja piosenki "Dzieci wybiegły" (Muzyczna Jedynka)

 

Jego zdaniem, tekst jest ponadczasowy i nadaje się do słuchania przez współczesną młodzież. - Jest bardzo dobrym utworem - ocenia.

Tibbs nagrał już wcześniej nową wersję piosenki Budki Suflera "Bal wszystkich świętych" i w planach ma dalsze covery. - Ten projekt coverów jest początkiem drogi i działalności w Polsce na rynku muzyki elektronicznej, ale też tanecznej - wyjaśnia.

Zapowiada, że pojawią się kolejne utwory już w wersji autorskiej. Zamierza też powrócić jeszcze do paru klasyków. - Cieszę się, że ludziom podobają się moje wersje - przyznaje.

Tribbs/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Tribbs (Mikołaj Trybulec) muzyk

Godzina emisji: 13.36

ag
Czytaj także

Nowy singiel Czerwonych Gitar. "Nawiązuje do największych hitów"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 17:33
Czerwony Gitary powracają z nowym singlem zatytułowanym "Sto gradowych chmur". - Tę piosenkę napisałem, kiedy miałem piętnaście lat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Arkadiusz Wiśniewski z Czerwonych Gitar. W jaki sposób zespół świętuje swój lekko spóźniony jubileusz?
rozwiń zwiń

Czytaj także

140 lat zamojskiej Orkiestry Symfonicznej. Tadeusz Wicherek o jubileuszowych koncertach

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 16:19
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu w 2021 roku obchodzi 140-lecie istnienia. Z tej okazji w dniach 5 i 7 listopada odbędą się jubileuszowe koncerty, na których usłyszymy m.in. historyczne utwory autorstwa Karola Namysłowskiego. 
rozwiń zwiń