"Na tej płycie są moje przyszłościowe przemyślania". Krystian Ochman o debiutanckim krążku

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 16:00
- Obecnie czuję ekscytację, że spełniłem swojej marzenie i nagrałem płytę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krystian Ochman. Zwycięzca 11. edycji "The Voice of Poland" i wnuk słynnego polskiego tenora Wiesława Ochmana swój debiutancki krążek zatytułował po prostu "Ochman".
Krystian Ochman
Krystian OchmanFoto: Krzysztof Świderski/PAP

Leszek Możdżer Forum 1200.jpg
Nagrody Mediów Publicznych 2021. Możdżer: to Józef Skrzek jest jednym z moich idoli
Posłuchaj
09:33 2021_11_25 13_26_40_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Krystian Ochman: nie zgodziłbym się, że mam bardzo operowy głos (Muzyczna Jedynka)

Udział Krystiana Ochmana w telewizyjnym show został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez widzów. Artysta nazywany był objawieniem i fenomenem, natomiast jego kolejne single biły rekordy wyświetleń. Z utworem "Prometeusz" wygrał 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w koncercie "Premiery".

Źródło: Krystian Ochman/"Złodzieje wyobraźni"

Krystian Ochman: spełniłem swoje marzenie

Teraz Krystian Ochman wydał swoją debiutancką płytę. - Są na niej moje przemyślenia, także te przyszłościowe i podejścia do niektórych tematów. Jest zamykaniem na klucz tego, co już było oraz przejściem do kolejnej płyty. Przy następnym albumie będę miał szczegółową koncepcję i nie będzie tak ogólnie przemyślany, jak ten pierwszy - komentuje muzyk.

Krystian Ochman udowodnił, że z pozoru nieprzystające do siebie światy muzyczne, mogą ze sobą współgrać. - Pomijając różne style współczesnej muzyki, muszę trochę zmienić barwę i emisję mojego głosu, żeby to pasowało do tej muzyki. Klasyczny czy musicalowy głos przecież nie zawsze pasuje do nowoczesnej muzyki - twierdzi.

- Też nie zgodziłbym się, że mam bardzo operowy głos. On znajduje się między rozrywką i operą. Jest taki musicalowy. Fajnie byłoby później takim ciemniejszym, bardziej operowym zrobić coś na jakimś utworze, ale to się jeszcze okaże. Ta płyta była właściwie eksperymentem. Tym, co mógłbym zrobić w przyszłości - dodaje.

Dziadek jest zadowolony

Krystian Ochman przyznaje, że płytę przesłuchał już jego dziadek - Wiesław Ochman, który jest znanym i cenionym tenorem.

- Powiedział, że to wspaniała rzecz. Dziadek jest strasznie dumny z tej płyty i wszystko mu się podoba. Mówiłem to już o dziadku, ale jeśli nawet spróbuję minimalnie w innej branży, to i tak będzie dumny, jak i będzie mnie wspierał, jeśli będę pokazywał, że chcę to robić. Póki nie będzie widział, że to w jakiś sposób może mnie krzywdzić głosowo, fizycznie i psychicznie, dotąd nie będzie miał nic przeciwko. Kiedy widzi, że idzie dobrze i chcę to robić, to on jest zadowolony z płyty - opowiada gość Jedynki.

Artysta zdradza, że ma wsparcie "od całej rodziny na najwyższym poziomie".

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Krystian Ochman (piosenkarz, kompozytor)

Data emisji: 25.11.2021 

Godzina emisji: 13.26

DS

Zobacz więcej na temat: Marcin Kusy Muzyczna Jedynka

Czytaj także

"Każdy utwór niesie inne przesłanie". Joanna Longić "tęskno gra poezję"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 17:00
- Słowa są najważniejsze. Czasami też te niewypowiedziane - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Longić. Artystka powraca właśnie z nowym albumem "tęskno gra poezję". Do jego wydania inspiracją były wiersze Zuzanny Ginczanki, wybitnej poetki okresu dwudziestolecia międzywojennego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zwróciłem się do moich ulubionych kompozytorów". Jacek Cygan o piosenkach do spektaklu "Błękitne krewetki"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 16:36
- Pomyślałem, że skoro na ogół pisze się teksty do istniejącej muzyki, to tutaj zrobię inaczej. Zwrócę się do moich ulubionych kompozytorów, wiedząc, w czym są najlepsi i dam im piosenki - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Cygan, który jest autorem tekstów piosenek do sztuki "Błękitne krewetki". Spektakl w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego wystawiany jest przez Krakowski Teatr Scena STU.
rozwiń zwiń