Jacek Kaczmarski i jego twórczość ponadczasowa. Płyta z piosenkami legendarnego barda

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 17:35
- Kiedy Jacek odchodził kilkanaście lat temu myśmy, najwięksi fascynaci, wiedzieli, że jego twórczość jest ponadczasowa - mówi Mateusz Nagórski, który wydał płytę z piosenkami Jacka Kaczmarskiego w nowych aranżacjach. Dlatego nie dziwi się, że na koncerty przychodzą słuchacze należący do różnych pokoleń i młodzi, i starsi wiekiem.
Jacek Kaczmarski
Jacek KaczmarskiFoto: NAC/Rozgłośnia Polska Radia Wolna Europa

Jacek Kaczmarski forum 1200.jpg
Jacek Kaczmarski: artysta musi reagować jak człowiek, inaczej nie jest godny swojej sztuki

Mateusz Nagórski zauważa, że on może nie wiedzieć, co - jak to ujął - dzieciaki robią w telefonach komórkowych, ale twórczość Jacka Kaczmarskiego odbierają jako coś świeżego.


Posłuchaj
08:16 2021_11_24 14_38_08_PR1_muzyczna_jedynka_kaczmarski.mp3 Piosenki Jacka Kaczmarskiego w nowych aranżacjach (Muzyczna Jedynka)

 

Skromny, pięcioosobowy zespół wyruszył w trasę koncertową po Polsce i wcale nie występuje tylko w kameralnych, klubowych salach. Zwięczeniem trasy będzie występ w Filharmonii Szczecińskiej z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Aranżacji muzyki na orkiestrę dokonała Miłosz Wośko, który też bierze udział w koncertach piosenek jacka Kaczmarskiego.Koncert zaplanowano na 17 grudnia.

Również 17 grudnia, tyle że w Warszawie odbędzie się koncert, na którym będą śpiewane piosenki Przemysław Gintrowskiego, który przez wiele lat występował razem z Jackiem Kaczmarskim.

Mateusz Nagórski/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Paweł Sztompke

Gość: Mateusz Nagórski (gitarzysta, wokalista śpiewający piosenka Jacka Kaczmarskiego)

Data emisji: 24.11.2021 

Godzina emisji: 14.38

ag

Zobacz więcej na temat: Jacek Kaczmarski Paweł Sztompke

Czytaj także

Przemysław Gintrowski - bard Solidarności

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 05:45
Muzyka była jego pasją, której poświęcał się od lat siedemdziesiątych. W 1976 Gintrowski spotkał się z Jackiem Kaczmarskim na "Jarmarku piosenki". Wkrótce powstał zespół artystyczny "Piosenkariat", skupiający kilku artystów sceny muzycznej i kabaretu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Czajkowski - duchowy syn Jacka Kaczmarskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 17:14
Leszek Czajkowski pieśniarz nazywany "bardem prawicy", poeta, kompozytor, absolwent prawa, nauk politycznych, pracujący jako historyk. W swojej twórczości nawiązuje do Jacka Kaczmarskiego.
rozwiń zwiń